Podróże

Dokąd pojechać na urlop jesienią? Czy warto skorzystać z ofert last minute?

Podróże

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk
Dokąd wybrać się na urlop jesienią?
Dzień Dobry TVNDokąd wybrać się na urlop jesienią?

Za nami wakacje, ale to nie oznacza końca naszych podróży. Jeśli ktoś ma jeszcze do wykorzystania urlop, nie powinien odbierać sobie tej ogromnej przyjemności zwiedzania świata, poznawania innych kultur i zdobywania międzynarodowych przyjaźni. Jesień to doskonały czas na wycieczki. A co z zimą? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Marzeną German, ekspertką rynku turystycznego z wakacje.pl.

Podróże jesienią. Gdzie się wybrać?

Jesień to doskonały moment na wyjazd. Można pojechać do ciepłych krajów i jeszcze naładować baterie przed zimą lub wybrać się do miejsc, które latem są szczególnie oblegane. Jesienią jest tam nie tylko chłodniej, ale przede wszystkim mniej tłumnie. Gdzie warto pojechać po sezonie? - Grecja, Turca, Hiszpania i Wyspy Kanaryjskie. W tym okresie coraz większym zainteresowaniem cieszy się też Egipt. Możemy także polecieć na Malediwy czy Mauritius - mówiła w Dzień Dobry TVN Marzena German, ekspertka rynku turystycznego z wakacje.pl.

Decydując się na podróż, trzeba pamiętać, że cały czas świat walczy z pandemią. Poszczególne kraje różnie sobie z nią radzą i zawsze istnieje ryzyko, że gdzieś zastanie nas lockdown. - Aby uniknąć takich sytuacji, warto skorzystać z usług doświadczonego agenta lub biura podróży. To właśnie oni powinni nam powiedzieć, na co zwrócić uwagę. Dodatkowo warto śledzić, jakie są zasady wjazdu do danego kraju i jakie reguły obowiązują osoby zaszczepione i te, które nie przyjęły szczepionki przeciwko COVID-19 - mówiła specjalistka.

Co zrobić, jeśli wyjazd nie dojdzie do skutku?

Osoby, które będą chciały podróżować jesienią czy zimą, muszą się liczyć z tym, że ich wyjazd - z powodu pandemii - może zostać odwołany. - Warto zabezpieczyć się na taką ewentualność. Możemy wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji. Jeśli COVID-19 uniemożliwi nam podróż lub z jakiegoś powodu będziemy musieli w danym miejscu pozostać na kwarantannie, możemy liczyć na zwrot kosztów - mówiła Marzena German.

Warto także dodać, że same biura podróży podchodzą bardzo elastycznie do rezerwacji. Doskonale zdają sobie sprawę, że w każdej chwili może wydarzyć się coś, co uniemożliwi podróżowanie. - Odpowiedzialność leży wtedy po stronie biura. W takiej sytuacji powinno zwrócić nam pieniądze lub zaproponować inny kierunek wyjazdu - dodała. Zdaniem Marzeny German, jeśli zależy nam na wyjeździe w konkretne miejsce i w określonym czasie warto taki wyjazd zaplanować wcześniej i nie czekać na tzw. oferty last minute. - W tym roku zauważyliśmy, że im bliżej wylotu tym cena szła w górę. Niekiedy rosła ona nawet o kilkaset złotych od osoby - mówiła w Dzień Dobry TVN ekspertka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl. 

Zobacz także:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: Jakub Kamiński/East News

Pozostałe wiadomości