Pogoda na luty. Duże skoki temperatury i burze śnieżne

Prognoza pogody
Prognoza pogody
Źródło: Dzień Dobry TVN

Prawdziwe szaleństwo aury przewidują w lutym synoptycy IMGW. Wprawdzie całodobowe mrozy i opady śniegu o tej porze roku w Polsce nie powinny dziwić, o tyle znaczne skoki temperatury już tak. Według prognoz, jednego dnia może czekać nas mroźny dzień, a w następnym termometry wskażą kilkanaście stopni na plusie. Sprawdź prognozę pogody na luty.

Pogoda na luty 2022 r.

Pogoda w tym roku rozpieszcza fanów śniegu, bowiem w porównaniu do ostatnich lat, tej zimy częściej widzimy biały puch za oknem. Co czeka nas w lutym?

Pielęgnacja skóry i włosów

Pielęgnacja skóry i włosów

DD_20211112_Wlosy_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
Pielęgnacja włosów blond
Pielęgnacja włosów blond
SOS dla włosów
SOS dla włosów
Jak chronić cerę zimą?
Jak chronić cerę zimą?

Długoterminowa prognoza synoptyków na luty zapowiada całodobowe mrozy, burze śnieżne, ale również drastyczne skoki temperatury. Sprawdź szczegóły.

Prognoza pogody na luty 2022

IMGW podaje, że średni temperatura powietrza w lutym na terenie całej Polski zmieści się w średniej miesięcznej temperaturze wieloletniej normy z lat 1991-2020. Europejskie Centrum Średnioterminowych Prognoz Pogody nie jest już w tej kwestii tak optymistyczne i przewiduje, iż miesięczna temperatura w lutym 2022 będzie powyżej normy wieloletniej o około 2-3 stopnie od normy klimatycznej, a to nie wszystko.

Zdaniem ECMWF, podobnie jak w opinii IMGW, mamy się spodziewać siarczystych mrozów - ale tylko pierwszy z tych instytutów przewiduje potężne anomalie. Mają nas prawdopodobnie czekać także ciepłe dni z temperaturą na poziomie 10-15 stopni, a miejscami nawet do 20 stopni! Biorąc pod uwagę tak drastyczne skoki temperatury nic dziwnego, iż meteorolodzy zapowiadają kolejne burze śnieżne, które już w styczniu dały o sobie poważnie znać na terenie Polski. Szczególnie północna część kraju będzie narażona. Tam, podobnie jak i na wschodzie spodziewane są obfite opady.

Wspomniane burze śnieżne według ECMWF wystąpią szczególnie w północnym regionie Polski. Będą one skutkiem spływu chłodnych mas pochodzenia arktyczno-morskiego i polarno-morskiego. Tam też spodziewane są wichury, podobnie jak w górach (gdzie ma wiać silny halny) i na obszarach podgórskich.

Zobacz także:

podziel się: