Pogoda

Nadchodzi kulminacja upałów. W czwartek 38 st. Celsjusza i burze

Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
TVN Meteo, IMGW
Pogoda na 30.06.2022 - 2.07.2022
Pogoda na 30.06.2022 - 2.07.2022
wideo 2/2

Jaka będzie pogoda w czwartek 30 czerwca? Dzień zapowiada się naprawdę gorąco. IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Sprawdź, gdzie zagrzmi najmocniej.

Prognoza pogody na czwartek 30 czerwca 2022 roku

W czwartek na północy i zachodzie pojawią się przelotne opady deszczu. Możliwe również burze z porywistym wiatrem niemal w całym kraju. Najbardziej zagrożony jest pas od Zatoki Gdańskiej po Śląsk i Małopolskę. Zjawiska mogą być gwałtowne, spadnie do 50 mm wody na metr kwadratowy, a wiatr w porywach rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę. Może pojawić się też grad. 

W pozostałych częściach kraju pogodnie. Słupki rtęci wskażą od 30 st. C. na Pomorzu do 38 st. C. na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany. W Warszawie na termometrach 34 st. C. i częściowe zachmurzenie.

Barometry wskażą 1016 hPa. Warunki biometeorologiczne są określane jako obojętne lub niekorzystne.

Lato

Jakie będzie lato w tym roku?
Jakie będzie lato w tym roku?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Uwaga na upały

W całym kraju można spodziewać się czerwonych alertów ostrzegających przed upałami. Podczas burz mogą wystąpić okresowe wezbrania wody w rzekach. Dopiero sobota przyniesie łagodne ochłodzenie.

Służby apelują, by zwracać baczną uwagę na dzieci, osoby starsze i zwierzęta, które są szczególnie wrażliwe na wpływ wysokiej temperatury.

Więcej informacji na temat godzin obowiązywania alertów dowiesz się na TVN Meteo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło: TVN Meteo, IMGW

Źródło zdjęcia głównego: fhm / Getty Images

Pozostałe wiadomości