Do Polski wróci jeszcze zima. Kiedy spadną temperatury?

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
TVN Meteo/wp.pl
Prognoza pogody na 19, 20, 21 marca 2023

Miniony weekend był ciepły i pogodny - iście wiosenny. Okazuje się jednak, że na pełną zmianę aury trzeba będzie poczekać. Według prognoz, do Polski powróci jeszcze zima. Kiedy? Sprawdź szczegóły prognozy.

Do Polski powróci zima

Choć w najbliższych dniach będzie słonecznie i wiosennie, to pod sam koniec marca należy spodziewać się znacznego ochłodzenia. Najzimniej ma być we wtorek 28 marca. Temperatura w całym kraju ma wtedy spaść do kilku stopni.

Najbardziej zimowo ma być w Polsce północno-wschodniej. Termometry pokażą tam 1-2 stopnie Celsjusza, a w nocy będzie mróz. Według synoptyków 28 marca w niektórych regionach pojawić się mogą również opady śniegu. Niedługo później pogoda ma znów się poprawić, a wiosna pozostać z nami już na dobre.

Przyczyny ochłodzenia

Pogoda w Polsce dostaje się obecnie pod wpływ niżu Gerson. Ciepłe masy powietrza zaczynają być stopniowo wypierane przez te arktyczne i wilgotne znad Atlantyku. Konsekwencją będą więc nie tylko znacznie niższe temperatury na terenie całego kraju, ale również niebezpieczne mgły.

Więcej o pogodzie na TVN Meteo

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: TVN Meteo/wp.pl

Źródło zdjęcia głównego: Andrew Bret Wallis/Getty Images

Pozostałe wiadomości