Pogoda

Pogoda na długi weekend 13-15 sierpnia. Czy będzie padać?

Pogoda

Autor:
Katarzyna
Oleksik/anw
Źródło:
TVN Meteo
słoneczny dzień

Jaka będzie pogoda w długi sierpniowy weekend? Zdaniem meteorologów ma być ciepło i słonecznie, a w niektórych regionach kraju zrobi naprawdę bardzo gorąco. Nie jest wykluczone, że pojawią także burze oraz intensywne opady deszczu. Co jeszcze w najbliższych dniach szykuje dla nas pogoda?

Pogoda na długi weekend sierpniowy. Jaka pogoda będzie w sobotę, 13 sierpnia?

Wszystko wskazuje na to, że długi sierpniowy weekend będzie bardzo ciepły. W sobotę, 13 sierpnia, słupki na termometrach będą wskazywały od 24 stopni Celsjusza na południu i południowym wschodzie, przez 26 stopni w centrum kraju, do 30 na północnym zachodzie. Wiatr wschodni będzie umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny, bo osiągający prędkość 40-60 km/h.

Jak przetrwać upały?

Zimna herbata w upalne dni - to jest to!
Zimna herbata w upalne dni - to jest to! Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Choć sobota ma być pogodna, to zdaniem meteorologów nie jest wykluczone, że w południowej części kraju pojawią się przelotne opady deszczu. Może tam spaść do 10 l/mkw. Miejscami mogą wystąpić burze z gradem. W ich trakcie może spaść do 20 l/mkw. Będzie też mocno wiało, w porywach nawet do 80 km/h.

Pogoda na długi sierpniowy weekend - 14 sierpnia

W niedzielę, 14 sierpnia, na północy kraju będzie pogodnie. W pozostałych regionach kraju należy spodziewać się większego zachmurzenia oraz przelotnych opadów deszczu, a lokalnie nawet burz. W czasie jej trwania opady będą bardziej intensywne. Może też mocniej wiać.

Na termometrach zobaczymy od 25 st. C na Podkarpaciu, przez 27 st. C w centrum kraju, do 30 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr wschodni i północno-wschodni będzie słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny - o prędkości 40-60 km/h. 

Pogoda na długi sierpniowy weekend. Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 15 sierpnia?

15 sierpnia, w poniedziałek, zdaniem synoptyków we wschodniej i centralnej Polsce będzie padał deszcz, lokalnie pojawią się również burze. W ich czasie może spaść do 10-20 l/mkw. Niewykluczone, że będzie też mocno wiało. W porywach wiatr może osiągnąć prędkość nawet 80 km/h.

Na pozostałym obszarze kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 st. C na Podkarpaciu, przez 28 st. C w centrum kraju, do 31 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, ze wschodu.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie TVN Meteo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik/anw

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: borchee/Getty Images

Pozostałe wiadomości