IMGW alarmuje przed oblodzeniami
Jak podaje tvn24.pl, w piątek, 24.02.2023 r. w Polsce można spodziewać się występujących na drogach utrudnień. Temperatura sięgająca poniżej zera (min. -1 stopni Celsjusza w powietrzu i min. -3 stopnie Celsjusza przy gruncie) w połączeniu z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem prowadzi do zamarzania mokrej nawierzchni. Ślisko będzie zarówno na jezdniach, jak i chodnikach.
Alerty pierwszego stopnia przed oblodzeniami wydano dla województw:
- zachodniopomorskim - powiaty: koszaliński, białogardzki, szczecinecki, świdnicki, łobeski, drawski, wałecki, choszczeński, stargardzki, pyrzycki, myśliborski;
- pomorskim - powiaty: kartuski, kościerski, bytowski, człuchowski;
- wielkopolskim - powiat złotowski.
Alerty IMGW na piątek, 24.02.2023 r. - opady marznące
Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej przestrzegł również przed opadami marznącymi, które mogą powodować gołoledź. Narażeni na niebezpieczeństwo wynikające z zamarzania opadów są mieszkańcy województwa małopolskiego. Alerty pierwszego stopnia wydano dla powiatów: nowotarskiego oraz tatrzańskiego.
Synoptycy zwrócili również uwagę na prędkość wiatru, która w piątek, 24 lutego, może osiągnąć w górach nawet 90 km/h. - Dziś pochmurno z przejaśnieniami. Przelotny deszcz i deszcz ze śniegiem, w górach do 5 cm śniegu. Na termometrach od 3°C na płn., 6°C w centrum i 10°C na południu. Wiatr na ogół umiarkowany i porywisty, nad morzem też dość silny, zach. W górach porywy do 90 km/h i zawieje - czytamy w komunikacie IMGW.
Więcej informacji o pogodzie i aktualnych warunkach czytaj na stronie TVN Meteo.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Ślad ekologiczny i jego znaczenie dla działań ekologów
- Polska i świat za 30 lat - naukowcy opracowali specjalną mapę
- Jak zmiana klimatu wpłynie na Polskę? "Zagrożone jest zdrowie i życie wielu osób"
Autor: Berenika Olesińska
Źródło: tvn24.pl, IMGW
Źródło zdjęcia głównego: lucentius/Getty Images