Fatsja japońska jest rośliną doniczkową. Ze względu na swoje okazałe rozmiary i ogromne, rozłożyste liście wykorzystuje się ją od ponad wieku jako domową roślinę ozdobną. Jest prosta w uprawie i utrzymaniu. Wymaga minimum uwagi w pielęgnacji. Fatsja japońska bywa celem ataków szkodników i chorób, ale mimo to jest rośliną bardzo odporną, także na warunki środowiska i temperaturę.
Karolina Zimnicka to artystka, która w swoim mieszkaniu nie tylko żyje z rodziną, ale także tworzy ceramikę. Teraz wnętrza domu pokazała w cyklu "Odpicowane mieszkanie". Są naprawdę oryginalne i w świetnym stylu.
"Mam świadomość, że idąc na skocznię muszę być cały czas skoncentrowany".
Singielki to wykształcone, skupione na sobie profesjonalistki, które są szczęśliwe z powodu swojej niezależności czy raczej samotne i zgorzkniałe "stare panny"? O kobietach, które nie mają partnera powstało wiele stereotypów. Sprawdziliśmy z jakimi opiniami spotykają się singielki i które według nich są krzywdzące.
Kamila Kamińska opowiedziała o swojej duli, czyli kobiecie, która wspierała ją w trakcie ciąży. W rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl, Karoliną Kalatzi, aktorka opowiedziała w jaki sposób dowiedziała się o funkcjonowaniu takiej pomocy i kto był jej dulą.
"Historycznie, rodzinnie, bezpiecznie"
Sposób i częstotliwość wypróżnień bardzo dużo mówią o naszym zdrowiu. Ile wizyt w toalecie to jeszcze "norma"? Co powinno nas zaniepokoić? Kiedy konsultacja z lekarzem jest konieczna? Na ten temat rozmawialiśmy z Michałem Matyjaszczykiem, lekarzem rodzinnym.
Ewa Mierzejewska, ekspertka od urządzania wnętrz pokazuje najpiękniejszą ceramikę wykonaną przez artystów zarówno narodowych, jak i zagranicznych. Opowiada o tym, dlaczego jest ona tak popularna oraz doradza, jakie naczynia wybrać na prezent.
Agata Rubik, Olivier Janiak i Krzysztof Hołowczyc zdradzają, jakimi rodzicami są. Opowiadają o tym, czy jako osoby znane również w mediach elektronicznych, pozwalają swoim dzieciom korzystać z internetu.
Brak snu dotyka coraz większej liczby osób, wkracza do naszej codzienności i czasami zostaje na dłużej. Dr n. med. Michał Skalski, specjalista zaburzeń snu opowiada o konsekwencjach zmniejszania ilości snu. Ile czasu człowiek może nie spać?
Brodzik
"To jest mocno zaskakujące"
Grzegorz Pytlowany i Tomasz Gorzkowski planują odbijać lotkę przez 27 godzin z krótkimi przerwami na jedzenie i potrzeby sanitarne. Nie będą spać i odpoczywać. Skąd ta nietypowa inicjatywa?
Czerwień to bardzo intensywny kolor. Pobudza, dodaje energii, a także ma wiele znaczeń w różnych kulturach. Często kojarzony jest z silnymi emocjami, zwłaszcza z miłością. Nadaje mu się też magiczne moce, szczególnie jeśli w tym kolorze są określone przedmioty. Szczególnie godnym uwagi symbolem jest czerwona wstążka, która ma wiele znaczeń.
gry i zabawy
Walentyna kobietą, która uwielbiała gotować i z powodzeniem realizuje się w tym zawodzie. Podczas wieloletniej pracy miała okazję prowadzić, tuż po wybuchu reaktora jądrowego, jedną z pięciu stołówek znajdujących się w Czarnobylu. O swoich wspomnieniach z tego okresu opowiedziała Dzień Dobry TVN.
Dzięki nowelizacji Kodeksu karnego niedługo możliwe będzie poznanie zarobków pracowników kilku branż. W specjalnych rejestrach mogą pojawić się pensje i umowy pracowników jednostek finansów publicznych. Czyje dane będą dostępne w sieci?
Z okazji Dnia Świętego Marcina w Poznaniu sprzedaje się rogale świętomarcińskie. Dlaczego są przygotowywane akurat tego dnia? Jak powstają te przysmaki? Ile mają kalorii? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Ciężko uwierzyć w to, że minęło już 20 lat od momentu, kiedy Adam Małysz i jego dalekie skoki podbiły serca polskich kibiców. TVN postanowiono uczcić tę rocznicę wyjątkowym programem. W czwartek 11 listopada zostanie wyemitowana "MałySHOWmania".
Wciąż musimy się mierzyć z nieprzyjemnymi komentarzami na ulicach - to jeden z wielu tematów, o których wstydzą się mówić kobiety. Co jeszcze ukrywają, bojąc się zabrać głos. Tajemnice odkrywają blogerka Magdalena Kostyszyn oraz bohaterka książki "Też tak mam" Dominika Lipińska.
Agnieszka i Dawid postanowili zamieszkać na wsi. Zbliżając się do natury, zdecydowali zadbać o naturalną równowagę otoczenia. I tak do ich życia wkroczyło bydło szkockie.
Do sieci wyciekły informacje dotyczące dokumentu zrealizowanego przez BBC2 "Freddie Mercury: The last act". W filmie mają wybrzmieć ostatnie słowa ciężko chorego frontmana legendarnej grupie Queen. Sprawie przyjrzała się Sandra Hajduk-Popińska.
Anna Kalczyńska w dzień Narodowego Święta Niepodległości zabrała głos w sprawie "wypalenia obywatelskiego". Dziennikarka podkreśliła, że towarzyszy jej smutek. Wspomniała także o sytuacji na naszej granicy z Białorusią.
przeszczep
Himalaistka i podróżniczka Miłka Raulin w rocznicę odzyskania niepodległości przemierza Polskę od krańca do krańca. 950-kilometrową trasę rozpoczęła od szczytu Rysów, a 11 listopada zakończy podróż na Helu. Nastroje przed ostatnim etapem rajdu sprawdziła Agata Zjawińska.
Jak informuje GIS w trzech partiach przypraw ziela angielskiego wykryto obecność bakterii Salmonelli. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują proces wycofywania ziela. Które przyprawy zostały zanieczyszczone i powinno się je wyrzucić?
Przybieranie na wadze nie zawsze ma związek ze złą dietą czy brakiem aktywności fizycznej. Może się zdarzyć, że otyłość jest objawem schorzenia. Na własnej skórze przekonała się o tym Kamila Drezno, tancerka i choreograf tańca. W powrocie do zdrowia pomógł jej dr Jakub Bukowczan, endokrynolog i diabetolog.
Justynę Kowalewską i Izabelę Kwellę łączy nie tylko uderzające podobieństwo, ale również niezwykła pasja. Siostry robią zdjęcia lalek, którymi zachwyca się cały świat. O pracy w świecie w skali 1:6 opowiedziały reporterce Dzień Dobry TVN.
W ocenie dr n. farmaceutycznych Leszka Borkowskiego, jeszcze w tym roku do Polski może trafić molnupirawir. To lek przeciwwirusowy, który hamuje namnażanie się wirusów SARS-CoV-2. Warto dodać, że nie jest to jedyny preparat, który pomaga leczyć COVID-19.
Zdaniem Rafała Mokrzyckiego z Polskiego Instytutu Ekonomicznego Polacy wykazują silną postawę "patriotyzmu konsumenckiego". Artykuły spożywcze pochodzące od rodzimych producentów najczęściej kupują osoby młode oraz kobiety po 60. roku życia.