Pod pojęciem „sukienki princeski” kryje się krój sukienki bez rękawów , jedynie na szerokich ramiączkach. To, czy kreacja będzie prosta czy rozkloszowana, jest już indywidualną wizją projektanta i krawca. Model princeski jest dobry dla każdej sylwetki. To idealna sukienka dla dziewczynki zarówno na co dzień, jak i na oficjalne przyjęcia. Princeska jest dostępna nawet w najmniejszych rozmiarach, dzięki temu już najmłodsze dziewczynki mogą nosić ten ponadczasowy model.
Więcej:
- Jak uratować sfilcowany sweter?
- Kasia Zawadzka i jej modowa pasja
- Proste sposoby na przerobienie sukienki
Sukienka princeska dla dziewczynki
Sukienka princeska dla dziewczynki najczęściej spotykana jest w długości sięgającej kolan. Najpopularniejszy fason to ten, w którym góra jest dopasowana i rozchodzi się ku dołowi w literę „A”. Często ma podniesiony stan lub odcina się w talii, zwykle również rozszerza się, tworząc tzw. sukienkę księżniczkę. Występuje w wersjach jednolitych lub np. w połączeniu wzorzystej góry ze spokojnym dołem.
Sukienka typu princeska , w zależności od okazji i materiału, z którego została uszyta, występuje w różnych kolorach i wzorach. Codzienne princeski uszyte są z dzianiny, sztruksu lub jeansu – stanowią więc idealne propozycje do przedszkola czy szkoły. Jeansowa sukienka princeska w połączeniu z białą, gładką bluzką i białymi rajstopami będzie wyglądać bardzo elegancko. Z kolei miękki, niegniecący się materiał zapewni komfort i swobodę podczas zabaw z rówieśnikami.
Suknia princeska – jak ją nosić?
Princeska to sukienka, która nie ma rękawów, wymaga więc zestawienia z inną częścią garderoby . O ile latem samodzielnie spełnia swoją rolą, o tyle jesienią i zimą warto uzupełnić szafę o bazę pasującą do princeski. Najlepiej wygląda w połączeniu z gładkimi bawełnianymi bluzkami, koszulami z jedwabiu, cienkimi swetrami lub golfami. Jednolite sukienki princeski warto zestawiać z bluzkami we wzory, które odcieniem będą pasować do sukienki, tworząc ostatecznie ciekawą stylizację. Najbezpieczniejsze jest założenie tego typu kreacji do jednolitej i stonowanej bazy. Biele, czernie, czerwienie, granaty, beże i szarości to podstawa, która sprawdzi się w wielu połączeniach. Mieszając ze sobą kolory sukienki i bluzki czy swetra, można stworzyć kilkanaście zestawów.
Jaką princeskę warto mieć? Latem sprawdzą się modele w kwiaty, roślinne wzory, grochy. Zimą i jesienią można postawić na jednolite i gładkie sukienki. Modna i ponadczasowa jest również szkocka krata i pepitka.
Sukienka princeska dla dziewczynki na wiele okazji
Czarna princeska to doskonała propozycja na sukienkę wieczorową lub uroczysty występ w szkole czy przedszkolu. Wbrew pozorom dzieci dobrze wyglądają w czerni i kolor ten śmiało można wprowadzić do ich szaf. Dobrze będzie się prezentował rozjaśniony czerwienią, bielą albo błękitem. Czarna tiulowa princeska będzie idealną propozycją karnawałowej kreacji dla dziewczynki. Taki model jest elegancki i wytworny. Dla podkreślenia wagi uroczystości princeskę można przepasać srebrną lub złotą wstążką i zawiązać dużą, ozdobną kokardę.
Uroczystości rodzinne, święta, urodziny to okazje, by sięgnąć po kreacje eleganckie, ale nieprzesadzone. Ciekawą i sprawdzoną propozycją jest czerwona sukienka princeska zestawiona z białą, gładką bluzką lub czerwoną w podobnym odcieniu. Taka stylizacja będzie wyglądać modnie i uroczyście. Warto do niej dobrać białe rasjtopy i czarne lub również białe pantofelki. Uroczym i bardzo dziewczęcym akcentem jest wpięta we włosy ozdobna kokarda w kontrastowym kolorze.
Biała sukienka princeska to model najczęściej wybierany na kreacje weselne dla małych dziewczynek. Sukienka princeska na wesele to dobry pomysł dla małych druhen sypiących kwiaty w trakcie ślubu. Co prawda, biel w tym dniu jest zarezerwowana dla panny młodej, jednak w tym przypadku odstępstwo jest całkowicie usprawiedliwione. Tiulowa sukienka princeska będzie się pięknie prezentować z ozdobną taśmą w talii, wyszytą perłami, kamieniami lub kwiatami. Biel sukienki warto przełamać kolorem przewodnim wesela. Do dziewczynki pasują pudrowe róże i błękity, a także srebro i jasne złoto.
Autor: Filip Yak