Ciotka we śnie według sennika. Co oznacza sen o cioci? Poznaj analizę i interpretację

Aktualizacja:
Co Ci się śniło?
Co Ci się śniło? Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Ciotka we śnie często pojawia się z jakiegoś konkretnego powodu, zwłaszcza jeśli jest to osoba, której śniący na co dzień nie widuje zbyt często. Według sennika sen o cioci może być zapowiedzią zarówno dobrych zmian oraz miłych sytuacji, jak i symbolizować nadchodzące kłótnie w rodzinie.

Jeśli chcesz sprawdzić znaczenie swojego snu w senniku, tuż po przebudzeniu postaraj się zapisać jak najwięcej szczegółów, które pamiętasz. Postać ciotki, podobnie jak inne osoby, przedmioty i zjawiska, które pojawiają się w marzeniach sennych, mogą mieć dwie zupełnie skrajne interpretacje. Dlatego też tak ważne jest notowanie wszystkich detali snu. Śnienie o zmarłej cioci będzie mieć inne znaczenie niż o obserwowaniu jej czy kłótni z nią. Sprawdź, w jakiego typu snach najczęściej pojawia się ciotka, a także jak poprawnie interpretować marzenia senne.

Sen o cioci – jakie są znaczenia według sennika?

Sny o ciotce są zazwyczaj zapowiedzią gości, którzy niedługo odwiedzą śniącego. Jeśli ciotka sama go odwiedza, ale ma ponury i smutny wyraz twarzy, może to oznaczać, że ktoś z dalekich krewnych choruje lub niedługo dowie się o problemach ze zdrowiem. Ciocia, która jest wesoła i uśmiechnięta, stanowi sygnał, że w życiu osoby śniącej pojawią się drobne przeciwności losu, jednak bez trudu je przezwycięży.
Ciotka w ciąży, która przychodzi we śnie do mężczyzny, jest dla niego znakiem, że spotka go coś nieoczekiwanego. Jeśli natomiast w marzeniu sennym ciężarna ciocia odwiedza kobietę, jest to prawdopodobnie ostrzeżenie, że w ciągu kilku tygodni ktoś o coś oskarży śniącą lub skrytykuje.
Sen, w którym pojawiają się wujek i ciocia jako szczęśliwe małżeństwo, to sygnał, że w życiu śniącego wydarzy się coś dobrego w sferze uczuciowej. Jeśli nie jest w związku, to niedługo uda mu się kogoś poznać. Osoby posiadające partnera mogą się spodziewać oświadczyn, ślubu oraz udanego pożycia małżeńskiego.
Jeśli ktoś we śnie widzi swoją ciocię z pewnej odległości i tylko ją obserwuje, prawdopodobnie to jego podświadomy strach, że utraci kontakt z bliską mu osobą. Może sugerować także, że rodzina przestała dla śniącego być priorytetem i więzi są coraz słabsze, ale jednocześnie czuje on wyrzuty sumienia i chce to naprawić. Niektóre senniki interpretują obserwowanie ciotki z boku jako zapowiedź plotek, nieporozumień i rozczarowań.
Jeśli śniący spotyka ciotkę i zaczyna się z nią sprzeczać, można interpretować to jako zapowiedź większych rodzinnych problemów, a nawet skandalu. Kłótnia z ciocią, w której uczestniczy także wujek, może oznaczać, że w życiu uczuciowym osoby śniącej nie układa się zbyt dobrze albo już niedługo czeka ją sprawa rozwodowa.
Ciocia, która pojawia się we śnie pijana, może być uosobieniem występujących w najbliższej rodzinie problemów z alkoholem.

Ciotka nieżyjąca – co oznacza taki sen?

Według większości senników należy wziąć pod uwagę to, czy ciocia rzeczywiście nie żyje, czy jest to tylko sytuacja we śnie. Ma to ogromne znaczenie dla prawidłowej interpretacji marzenia sennego.
Sen o zmarłej cioci, której już od jakiegoś czasu nie ma na świecie, oznacza zazwyczaj, że niedługo w twoim życiu wydarzy się coś przykrego. Zazwyczaj jest to sen zapowiadający, że pojawią się pewne trudności i problemy, z którymi trzeba będzie się zmierzyć. Według niektórych religii nieżyjąca ciotka pojawiająca się we śnie jako osoba żywa wyraża prośbę o modlitwę za swoją duszę, bo nie może zaznać spokoju.
Jeśli natomiast pojawia się żyjąca osoba, która we śnie zostaje uśmiercona lub od razu pojawia się jako zmarła, nie należy się martwić. Senniki nie odczytują takich snów dosłownie. Oznacza to, że ciocia jeszcze przez długi czas będzie cieszyć się dobrym zdrowiem i przeżyje jeszcze wiele lat. Podobny sen może być też zapowiedzią zbliżającej się przyjemnej niespodzianki z udziałem cioci, mile spędzonego dnia oraz wspaniałego nastroju.
Sen o zmarłej ciotce warto interpretować, uwzględniając także uczucia, które towarzyszyły ci podczas snu. Jeśli we śnie nie pojawiło się uczucie żalu, pustki i tęsknoty, oznacza to, że wszystko będzie w porządku – zarówno w życiu twoim, jak i twoich krewnych. Nie należy obawiać się snów, w których pojawiają się zmarli członkowie rodziny, nawet jeśli nie są one zbyt przyjemne i towarzyszą ci negatywne emocje. W takim przypadku sen powinno się interpretować jako ogólne poczucie samotności w życiu, lęk przed nieznanym lub strach przed sytuacją, w której obecnie się znajdujesz. Być może pojawiająca się we śnie zmarła ciocia jest właśnie czymś w rodzaju uosobienia niepokoju, a zarazem kimś, kto współczuje ci i czuwa nad tobą.
Sennik. Co oznacza sen o wygranej w lotto?
Zobacz też:
Autor: Adrianna Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: Silke Woweries/GettyImages

Pozostałe wiadomości