A jednak dostał Złotą Piłkę! Robert Lewandowski pochwalił się trofeum

Robert Lewandowski nie zagra w meczu towarzyskim Polska - Ukraina. - Damy odpocząć najbardziej eksploatowanym piłkarzom - powiedział selekcjoner reprezentacji, Jerzy Brzęczek. Mamy też doskonałą wiadomość dla fanów Lewego - otóż piłkarz otrzymał w tym roku Złotą Piłkę i to nie byle jaką, bo zrobioną z bardzo popularnych klocków. Twórcą trofeum jest Quebonafide.

11 listopada, w 102. rocznicę odzyskania niepodległości, reprezentacja Polski zagra na Stadionie Śląskim w Chorzowie z Ukrainą. Mecz towarzyski ma być testem przed dwoma ostatnimi pojedynkami w Lidze Narodów. Niestety, na murawie nie zobaczymy Roberta Lewandowskiego.

Mecz Polska - Ukraina

Jerzy Brzęczek podczas ostatniej konferencji reprezentacji Polskiej ogłosił, że w meczu z Ukrainą nie zagra Robert Lewandowski.

Robert dołączy do grupy we wtorek wieczorem. Na pewno w meczu towarzyskim z Ukrainą damy odpocząć najbardziej eksploatowanym piłkarzom. Musimy również patrzeć na rotowanie zawodnikami i rozsądne dysponowanie ich siłami

- powiedział selekcjoner reprezentacji.

Kibice nie kryją rozczarowania, ale kapitan Bayernu Monachium ma teraz wyjątkowo napięty kalendarz, więc decyzja Brzęczka wydała się tym bardziej zrozumiała.

Quebo podarował Robertowi Lewandowskiemu Złotą Piłkę

W tym roku magazyn "France Football" wyjątkowo nie przyzna Złotej Piłki, czyli nagrody dla najlepszego piłkarza roku. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Pierwszą osobą do zdobycia trofeum byłby Robert Lewandowski. Niestety, musi obejść się smakiem.

Ale... nie wszystko stracone! Niedogodności postanowił zrekompensować mu Quebonafide. Raper nie ma wątpliwości, że Robert Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę i dlatego postanowił mu ją sam zrobić z klocków Lego.

Dziękuję Quebonafide za to wspaniałe trofeum, które dla mnie zbudowałeś

- napisał Lewy na swoim profilu na Instagramie.

Mecz Polska - Ukraina - o której się zaczyna?

Mecz Polska - Ukraina rozpocznie się o godzinie 20.45. Przypomnijmy, że będzie to 9. spotkanie z naszym wschodnim sąsiadem. Do tej pory zespoły mają po trzy zwycięstwa. W ostatnim starciu reprezentacja Polski wygrała podczas Euro 2016 1:0 po golu Jakuba Błaszczykowskiego.

Autor: Oskar Netkowski

podziel się:

Pozostałe wiadomości