Pedro Almodóvar pracuje nad nowym filmem. Gwiazdą "Madres paralelas" będzie Penélope Cruz

Aktualizacja:
Penélope Cruz

Pedro Almodóvar ukończył pracę nad scenariuszem do swojego dawno zapowiadanego filmu pt. "Madres paralelas". Hiszpański reżyser ponownie zaprosił do współpracy swoją muzę Penélope Cruz. Przygotowania do filmu ruszą jesienią, a zdjęcia zaczną się na początku przyszłego roku.

Pedro Almodóvar i Penélope Cruz znów razem

"Madres paralelas" to tytuł najnowszego projektu Pedro Almodóvara. Reżyser ponownie sięgnął po jeden ze swoich ulubionych tematów, czyli macierzyństwo. Film ma opowiadać historię dwóch kobiet, które tego samego dnia rodzą dzieci. Ich losy będą opowiadane równolegle i skupią się na pierwszych latach życia ich pociech.
Almodóvar po raz kolejny zaprosił do projektu Penélope Cruz, z którą współpracował już przy takich filmach, jak: "Drżące ciało", "Wszystko o mojej matce", "Volver", "La Concejala antropófaga", "Przerwane objęcia", "Przelotni kochankowie", czy zeszłoroczny "Ból i blask".

Pedro Almodóvar – ikona hiszpańskiego kina

Pedro Almodóvar należy do najbardziej znanych i cenionych reżyserów współczesnego kina autorskiego. Jego filmy cieszą się ogromnym uznaniem zarówno krytyków, jak i wielbicieli kina na całym świecie. Znany jest ze swojego niepowtarzalnego stylu kreowania opowieści, w których chętnie porusza kwestie społeczne, psychologiczne czy nawet tabu. Jego filmy w ciekawy sposób łączą emocje, kicz, humor i powagę. Twórczość Almodóvara w dużej mierze skupia się na kobietach – ich życiu, uczuciach i problemach.
ZOBACZ: Antonio Banderas o filmie Pedro Almodovara "Ból i blask".
Zobacz też:
Autor: Agata Polak

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości