Gwiazdy

Janusz i Jakub Józefowiczowie. Jaki ojciec taki syn?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Jakub Józefowicz próbował iść własną drogą, inną niż jego ojciec - aktor i choreograf Janusz Józefowicz. Jednak nie odszedł daleko - został reżyserem, aktorem i muzykiem. Występuje w musicalu "Metro". Mogliśmy go również zobaczyć w filmie "Planeta Singli 3". Jak współpracuje mu się z ojcem? Co razem planują? Jakuba i Janusza Józefowiczów gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

Jakub Józefowicz urodził się w 1993 roku. Jest synem aktora i choreografa Janusza Józefowicza oraz jego pierwszej żony Danuty.

Film, muzyka i aktorstwo towarzyszy mu od zawsze. Właściwie od dzieciństwa brał udział w warsztatach i obozach artystycznych. Często też podglądał przy pracy swojego ojca. Chłonął jego sposób mówienia, gestykulacji i reżyserii. Podziwiał ojca za to, jak świetnie prowadził ludzi, z którymi pracował.

Jako nastolatek Jakub zaczął kręcić swoje własne etiudy filmowe, a także założył zespół muzyczny. Potem przyszedł czas na studia reżyserskie w Szkole Filmowej w Warszawie. W ich trakcie nakręcił kilka etiud, które zdobyły nagrody na festiwalach w Polsce i za granicą. Zrealizował również kilka teledysków.

Kręciłem, montowałem, czasem też grałem w swoich produkcjach.

Po jakimś czasie Jakub zrezygnował ze studiów, ale nie porzucił marzeń o pracy nad filmami.

Jakiś czas temu Jakub trafił na casting do kontynuacji komedii romantycznej "Planeta Singli 3". Wypadł na tyle dobrze, że dołączył do obsady filmu. Powierzono mu rolę Wieśka - młodszego brata głównego bohatera.

Zobacz także:

Maciej Stuhr i Borys Szyc. Bracia z Planety Singli 3

Stenka o "Planecie Singli 3": "Ogromnie cenię sobie tę rolę"

Pojawił się również na przesłuchaniach do musicalu "Metro". Tak to wspomina:

Część składu odeszła, potrzebne były nowe twarze. Podjąłem wyzwanie, choć zdawałem sobie sprawę, że będę oceniany surowiej niż ktokolwiek inny.

W listopadzie 2018 r. zagrał swój pierwszy spektakl. Jak mu się współpracuje z ojcem?

Z biegiem czasu tata robi się coraz bardziej wymagający. Na początku był dla mnie bardzo wyrozumiały. Gdy zaczynały się próby, wszystkie prywatne sprawy zostawialiśmy za drzwiami.

Obecnie ojciec i syn pracują nad wspólnym projektem związanym z ekranizacją Polity.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości