Borys Szyc na Festiwal Mastercard OFF Camera. Dla widzów szykuje niespodziankę...

Aktualizacja:

Dziś wieczorem koniec festiwalu Mastercard Off Camera. Podczas uroczystej gali wieńczącej filmową majówkę poznamy nowe oblicze Borysa Szyca. Co to znaczy? Jaką niespodziankę szykuje Borys? Z aktorem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

Borys Szyc na Mastercard Off Camera

Aktor nie chciał do końca wyjawić, co szykuje na dzisiejszy wieczór, ponieważ ma to być dla publiczności niespodzianka.

Razem ze Storytelem postanowiliśmy, że uwiecznimy wszystkie dzieła sir Arthura Conana Doyle’a i wszystkie opowieści o Sherlocku Holmesie, co jest wyzwaniem niesamowitym, bo to jest ponad 1400 stron tekstu. Jest to niewątpliwie najlepszy detektyw w historii. Postaci są żywe i mięsiste z krwi i kości. I stworzyliśmy taki the best of 15-minutowy, który dziś wieczorem z obrazem i dźwiękiem zaprezentujemy. Zaskoczę państwa, ponieważ wcielę się w kilka różnych postaci.

-zdradził Borys Szyc.
Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się również z Rogerem Michellem, reżyserem filmowym, twórcą takich kinowych hitów jak: "Notting Hill" czy "Dzień dobry TV". Reżyser zasiadł w jury festiwalu Mastercard Off Camera.

XII edycja festiwalu

Publiczność z całego świata w ramach filmowej majówki koncentruje się na kinie niezależnym. To odważne treści, które stawiają na fascynujące historie, podejmujące także trudne społeczne i kulturowe problemy.
Najważniejszą częścią festiwalu jest Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi”, w którym dziesięć pierwszych lub drugich filmów z całego świata rywalizuje o Krakowską Nagrodę Filmową - sto tysięcy dolarów, przyznawaną przez międzynarodowe Jury.
Istotnym elementem programu jest Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, w których najlepsze rodzime produkcje ostatniego sezonu walczą o Nagrodę Kulczyk Foundation w wysokości trzystu tysięcy złotych.
Impreza przyciąga najbardziej gorąca nazwiska ze świata filmu i serialu.
Festiwal organizuje również szereg warsztatów, wykładów, dyskusji, związanych zarówno z pokazywanymi filmami i konkretnymi sekcjami, jak i branżowe spotkania.
Projekcje odbywają się w małych, studyjnych kina, nawiązując do tradycji dyskusyjnych klubów filmowych, obecnie nieco już zapomnianej.
Zobacz też:
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości