Gwiazdy

Pożegnaliśmy Izabelę Skrybant-Dziewiątkowską

Gwiazdy

Pożegnaliśmy Izabelę Skrybant-Dziewiątkowską

Informację o śmierci gwiazdy podano na oficjalnym profilu Tercetu Egzotycznego na Facebooku. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska zmagała się z ciężką chorobą. Zmarła rano 1 maja, miała 78 lat.

Ceremonia pogrzebowa Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej rozpocznie się  o 11.00  we wtorek, 7 maja 2019 roku w kaplicy na Cmentarzu Parafialnym we Wrocławiu.

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska od 1963 roku była wokalistką Tercetu Egzotycznego.  

Z ogromnym bólem zawiadamiamy, że rano 1.05.2019 r., po walce z ciężką chorobą zmarła Izabela Skrybant-Dziewiątkowska - ikona polskiej sceny muzycznej, liderka Tercetu Egzotycznego. 

- napisano na oficjalnym koncie Facebook grupy.

Pani Izabela zmagała się z rakiem trzustki.  O swojej chorobie dowiedziała się przypadkiem.

Rok temu dowiedziałam się, że mam raka trzustki. Nie załamałam się, od razu powiedziałam profesorowi: niemożliwe – nie miałam raka, nie mam i mieć nie będę. Nie dopuszczałam do siebie myśli, że ten rak jest we mnie (...). Wszyscy mi mówili: Iza, jaka ty jesteś żółta na twarzy. Ja tego nie widziałam. Myślałam, że jestem tak pięknie opalona. Na następny dzień po festiwalu pojechałam do lekarza i okazało się, że mam żółtaczkę. Pogotowie mnie zabrało z przychodni do szpitala, zrobili wszystkie badania i okazało się, że oprócz żółtaczki mam raka: 10 tys. komórek nowotworowych na badaniach wykazało – dużo, bardzo dużo. Tak więc tego raka wykryli mi przy okazji.

- mówiła w wywiadzie w "Gazecie Wrocławskiej" w 2018 roku.

Niedawno artystka ogłosiła, że udało jej się pokonać chorobę. Świętowała wraz z zespołem jubileusz 55-lecia na scenie. Rozmawiała też z dziennikarzem Dzień Dobry TVN, Robertem Stockingerem.

Zobacz ostatni wywiad z Izabelą Skrybant-Dziewiątkowską:

Źródło: Dzień Dobry TVN

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska urodziła się w 1938 r. w Łukowcu Wiszniowieckim koło Lwowa. Od 1963 r. była związana z kultowym zwłaszcza dla starszego pokolenia Polaków Tercetem Egzotycznym.  Tercet na polskiej scenie wyróżniał się kolorowym wizerunkiem - muzycy występowali w meksykańskich strojach i sombrerach. Na debiutanckim albumie "Tercet Egzotyczny" pojawiła się piosenka, z którą do dziś utożsamiany jest zespół - "Pamelo, żegnaj".

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska Była żoną zmarłego w 2002 r. założyciela Tercetu, Zbigniewa Dziewiątkowskiego. W kwietniu 2017 r. ukazała się książka "Pamelo, żegnaj". To ostatni obszerny wywiad-rzeka z wokalistką. W 2010 roku została wyróżniona medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Co sądzisz o tym artykule?
109
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0