Samodzielny masaż twarzy
Podczas kwarantanny, kiedy zmuszeni jesteśmy ograniczać kontakt z innymi osobami, warto skupić się na sobie, naszym samopoczuciu i kondycji skóry. W tym czasie zbawienny wpływ na naszą cerę może mieć masaż. Jak go wykonać? Nikt tak dobrze nie zna naszej twarzy, jak my sami, zatem przygotowujemy odpowiednie preparaty i do dzieła.
Pierwsze, co powinniśmy zrobić od razu po wstaniu, kiedy jeszcze jesteśmy spuchnięci to masowanie skóry twarzy w dół. W ten sposób wykonujemy drenaż limfatyczny, który powoduje, że woda zatrzymana w skórze zaczyna schodzić, a wraz z nią toksyny gromadzące się w limfie. Ruchy wykonane ku górze będą natomiast działać liftingująco na naszą twarz.
Ważne jest także, aby udrożnić węzły chłonne. Można wykonywać to, lekko naciskając i masując obojczyki.
Kobietom bardzo często radzę, żeby także złapały się pod pachy i zaczęły masować
– powiedziała.
Olejki, kremy i serum – co wybrać do masażu?
Masaż zawsze wykonujemy na twarzy pozbawionej makijażu, jedynie lekko natłuszczonej. Przy porannej rutynie najlepiej poprzedzić go nałożeniem kremu nawilżającego, a następnie serum rozświetlającego na bazie olejków. W tym przypadku idealnie sprawdzi się serum zawierające wyciąg z olejku jojoba.
Dodatkowo możemy jeszcze wkropić drobne kropelki olejków eterycznych. Wtedy takim olejkiem z trawy cytrynowej możemy się pobudzić, a afrodyzjakiem z paczuli możemy wykonywać relaksujący masaż na noc.
- powiedziała.
Na sklepowych półkach znajdziemy dużo więcej olejków. Jakimi właściwościami się wykazują? Olejek lawendowy działa łagodząco i relaksująco, dobry jest na bezsenność, wysypki, ranki, kaszel, zdenerwowanie.
Geranium wykazuje się właściwościami tonizującymi, pobudzającymi, antyseptycznymi, przeciwzapalnymi i regenerującymi. Działa także uspokajająco.
Mandarynka to genialny cytrus, który rozluźnia mięśnie, działa na bezsenność, bakterie, ranki oraz poprawia humor.
Drzewo różane wygładza i nawilża skórę, poprawia jej elastyczność, spowalnia proces starzenia. Polecane jest dla osób z cerą suchą, wrażliwą, tłustą, trądzikową oraz przedwcześnie starzejącą się.
Olejek kadzidłowy działa silnie odkażająco, zapobiega powstawaniu blizn, uelastycznia i odżywia skórę, uszczelnia naczynia krwionośne, zapobiega depresji. Nadaje się do każdego rodzaju cery, szczególnie dojrzałej, suchej, wrażliwej, zmęczonej.
Ylang ylang to zmysłowy, lekko antybakteryjny olejek, który uspokaja i łagodzi objawy towarzyszące menopauzie.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Zobacz też:
- Pokonaj cellulit bez wydawania majątku. Garść domowych sposobów na walkę z pomarańczową skórką
- Joanna Przetakiewicz zdradza sposób na młody wygląd. "Stereo Beauty" to jej codzienny rytuał
- Olejki eteryczne i ich właściwości. Zastosowanie do kąpieli i sauny
Autor: Nastazja Bloch