Dziecko

Sporty wodne, czyli wakacyjne atrakcje dla dzieci. "Nawet 4-latki świetnie dają sobie radę"

Dzień Dobry TVN

Dziecko

Sporty wodne, czyli wakacyjne atrakcje dla dzieci. "Nawet 4-latki świetnie dają sobie radę"

Dzień Dobry TVN

Wakacje w mieście? W poszukiwaniu letnich atrakcji dla dzieci ekipa Dzień Dobry TVN odwiedziła kompleks rekreacyjno-sportowy położny w centrum Sosnowca. Jakie sporty wodne można uprawiać w miejskich kąpieliskach?

Sporty wodne  w mieście

Rok szkolny jeszcze się nie zakończył, ale w kąpielisku Stawiki panuje już prawdziwie wakacyjna atmosfera. Dzieci pod okiem doświadczonych instruktorów próbują sił na wakeboardzie i na narcie wodnej. Jakie są ich wrażenia? 

– W narcie wodnej fajne jest to, że się nie nudzisz, bo masz trzy konkurencje: skoki, slalom i figury – mówi 9-letni Kuba, który trzy lata temu zaczynał uczyć się pływać. Teraz trenuje pływanie na narcie wodnej, a na wakeboardzie jeździ rekreacyjnie. 

Narta wodna i wakeboarding dla dzieci

Dzieci mogą zacząć uprawiać sporty wodne, gdy tylko złapią podstawy pływania wpław. Instruktor zapewnił, że już nawet czterolatki świetnie dawały sobie radę w stawianiu pierwszych kroków na wakeboardzie. 

Jak przygotować dzieci do uprawiania sportów wodnych? Szkolenie zaczyna się od wyjaśnienia zasad bezpieczeństwa. Kolejny krok to dobranie sprzętu: kapoków, kasków i pianek. Następnie instruktor uczy, jak należy zachować się na wodzie. 

W Sosnowcu dzieci uczą się jeździć na desce pod okiem Bartosza Pieczonki, członka Kadry Narodowej w narciarstwie wodnym. Instruktorką w tym miejscu jest także nastoletnia Martyna Andrzejczak, która czterokrotnie zdobyła Mistrzostwo Polski w wakeboardingu. Jak zachęca do spróbowania sił w tej dyscyplinie sportu? – Podstawy są absolutnie bezpieczne. Rozwija się każdą część ciała. To jest megazajawkowe, jest w tym dużo zabawy. Zapraszam was serdecznie! 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz Player.pl.

Zobacz także:

Ubezpieczenie zdrowia na czas zagranicznych wakacji w 2021 r. Jak wyrobić kartę EKUZ?

Jak i co spakować dzieciom na wakacje? Poznajcie szczegółowe rady ekspertki

Kolonie i obozy 2021. Gdzie można pojechać, na jakich zasadach i jakie są ceny?

Reporter: Dagmara Kowalczyk
Co sądzisz o tym artykule?
51
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0