Moda i Uroda

Przedłużane rzęsy 2 do 1 – jak wygląda zabieg? Plusy, minusy i pielęgnacja rzęs 2:1

Koieta podczas zabiegu przedłużania rzęs

Fot: stock_colors / gettyimages.com

Moda i Uroda

Przedłużane rzęsy 2 do 1 – jak wygląda zabieg? Plusy, minusy i pielęgnacja rzęs 2:1

Koieta podczas zabiegu przedłużania rzęs

Fot: stock_colors / gettyimages.com

Salony kosmetyczne oferują różne sposoby na poprawienie naturalnego wyglądu rzęs. Zaraz po klasycznej metodzie 1:1 dużą popularnością cieszy się także technika 2:1. Czy przedłużanie rzęs metodą 2 do 1 jest bezpieczne? Jak przeprowadzany jest zabieg? Poznaj plusy i minusy oraz zasady prawidłowej pielęgnacji sztucznych rzęs.

Rzęsy 2:1 są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet, które marzą o długich i gęstych rzęsach. Prawidłowo przeprowadzony zabieg pozwala cieszyć się wyrazistą oprawą oczu nawet do 4 tygodni bez konieczności codziennego używania tuszu. Co rano brakuje ci czasu na makijaż? Przedłużane rzęsy 2 do 1 mogą być dla ciebie prawdziwym ratunkiem.

Zanim zdecydujesz się na zabieg, warto zapoznać się z etapami jego wykonania, a także plusami i minusami tego typu stylizacji rzęs.

Rzęsy 2 do 1 – dla kogo?

Zastanawiasz się, dla jakich rzęs metoda 2 do 1 będzie odpowiednią opcją? O ile klasyczny sposób przedłużania rzęs 1:1 sprawdzi się w przypadku każdego ich rodzaju, metoda 2:1 powinna być stosowana u osób, których naturalne rzęsy są dosyć grube, wytrzymałe, nie łamią się i nie wypadają. Zabieg przedłużania przy użyciu techniki 2:1 trwa około 3 godzin i jest przeprowadzany w pozycji leżącej, a jego cena waha się od 150 do nawet 500 złotych za założenie rzęs. Uzupełnianie należy przeprowadzać średnio co 4-6 tygodni. Dzięki takiej systematyczności możliwe jest utrzymanie efektu przez pół roku.

Jak wygląda przedłużanie rzęs metodą 2 do 1 ?

Metoda 2:1 opiera się na doklejeniu do każdej naturalnej rzęsy dwóch rzęs wykonanych z włókna syntetycznego lub z naturalnego włosia norki syberyjskiej. Najczęściej stosuje się naturalne włosie, które waży mniej niż syntetyczne, w rezultacie czego nie obciąża naturalnych rzęs. Podczas zabiegu wykorzystuje się specjalną cienką pęsetę i klej, przy pomocy których przyczepia się rzęsy. Pierwsza rzęsa doczepiana jest tak samo jak w metodzie 1:1, czyli z pozostawieniem 0,5 mm od podstawy, drugą zaś przykleja się bezpośrednio przy samej powiece. Dzięki takiej technice uzyskuje się efekt podwójnego pogrubienia oraz dodatkowej objętości.

Rzęsy 2 do 1 – krok po kroku

Jak przeprowadzany jest zabieg na rzęsy 2 do 1 krok po kroku ?

1. Pierwszym krokiem przed zabiegiem jest wykonanie dokładnego wywiadu, w trakcie którego kosmetyczka wyklucza istnienie przeciwwskazań do przedłużenia rzęs.

2. Następnie ustala się wymagania i oczekiwania klientki co do samego zabiegu oraz jego efektu.

3. Kolejnym etapem jest dokładne wykonanie makijażu oraz odtłuszczenie powieki i rzęs, co gwarantuje lepszą przyczepność kleju.

4. Po wyschnięciu płynu odtłuszczającego dolne rzęsy zostają zabezpieczone taśmą, która chroni je przed stykaniem się z rzęsami górnymi.

5. Przedłużanie rzęs 2 do 1 rozpoczyna się od nakładania pojedynczych rzęs na oboje oczu naprzemiennie. Dzięki temu klej zdąży wyschnąć, a rzęsy będą od siebie idealnie odseparowane. Rzęsy można przyklejać od góry, od spodu lub od dołu.

6. Na koniec doklejone i naturalne rzęsy delikatnie przeczesuje się szczoteczką oraz aplikuje się środek pielęgnujący na rzęsy.

7. Kilka dni przed zabiegiem kosmetyczka powinna dokładnie opisać ci, jak będzie wyglądało przedłużanie rzęs 2 do 1 krok po kroku w twoim przypadku. Dzięki temu będziesz mieć odpowiednią ilość czasu na przygotowanie się oraz wykonanie np. henny, co w przypadku jasnych rzęs ma ogromny wpływ na efekt.

Jakie są zalety przedłużania rzęs metodą 2:1?

Oprócz oczywistego efektu zwiększenia objętości rzęs przeprowadzenie przedłużającego zabiegu na rzęsy metodą 2:1 ma również inne zalety.

· Efekt pięknych, gęstych rzęs jest natychmiastowy, co sprawia, że jest to rozwiązanie idealne na wszelkiego rodzaju uroczystości, a także kiedy nie ma czasu na stosowanie odżywek do rzęs itd.

· Dzięki zabiegowi przedłużania można wizualnie zmienić kształt oka. Sztuczne rzęsy otwierają spojrzenie i nadają mu głębi. Oczy z wachlarzem rzęs wydają się być znacznie większe niż są naprawdę.

· Brak konieczności używania tuszu do rzęs, a tym samym – oszczędność czasu podczas wykonywania makijażu i demakijażu.

· Przedłużone rzęsy mogą mieć różny stopień podkręcenia, dzięki czemu nie trzeba codziennie stosować zalotki.

· Przedłużone sztuczne rzęsy 2 do 1 , wykonane w sprawdzonym salonie kosmetycznym, są całkowicie bezpieczne dla oka. Profesjonaliści wiedzą, jak przykleić włosie tak, by nie wyrządzić krzywdy naturalnym rzęsom.

· Dobrze przeprowadzony zabieg gwarantuje dużą wytrzymałość rzęs. Nosząc sztuczne rzęsy, nie musisz martwić się o to, że odkleją się pod wpływem wody czy płaczu. Możesz bez problemu chodzić na basen czy brać kąpiel w wannie.

Minusy przedłużania rzęs metodą 2:1

Oczywiście, tak jak każdy zabieg kosmetyczny, przedłużanie rzęs metodą 2:1 ma także wady. Przed wykonaniem zabiegu warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Oto 3 najważniejsze minusy doczepiania rzęs.

· Cena. Zagęszczanie rzęs metodą 2 do 1 nie należy do najtańszych zabiegów. Oprócz ceny początkowej za założenie, trzeba pamiętać także o cenie wizyt uzupełniających.

· Reakcje alergiczne, które mogą pojawić się w związku z wykorzystanym do przyczepienia rzęs klejem.

· Pogorszenie się stanu naturalnych rzęs ze względu na doczepianie do nich sztucznego włosia. Dodatkowe obciążenie w postaci sztucznych rzęs może doprowadzić do łamania się rzęs i zwiększenia ich wypadania.

Zobacz film: Jak prawidłowo przykleić sztuczne rzęsy? Źródło: Dzień Dobry TVN.


Co sądzisz o tym artykule?
4
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
31.07.2020
krista
Ja jestem i fanką swoich i jeszcze wykonuje rzesy klientkom o powiem szczerze - nie miałam niezadowolonej. co jest w tym wazne - po pierwsze umiejetności i wiedza by wykonać rzesy dobrze i dobrać je do oka klientki , po drugie - dobre produkty w tym i rzesy i hypoalergiczny klej, który nie uczula. Ja uzywam tylko dobrych sprawdzonych też na sobie produktów Perfect Eyelash , u nich też robiłam szkolenie z przedłużania rzęs. Produkty są naprawde dobre i klientki wychodza mega zadowolone
23.03.2019
Ewelina
Zawsze są plusy i minusy, jednak dobrze wykonane rzęsy są super, jestem wielką fanką <3