Sport i fitness

Puchar Świata w Zakopanem okiem komentatora sportowego. Czego się życzy skoczkom narciarskim?

Sport i fitness

Puchar Świata w Zakopanem okiem komentatora sportowego. Czego się życzy skoczkom narciarskim?

W Zakopanem trwają zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kibice tłumnie ruszyli wspierać polskich zawodników. Na ulicach i stokach słychać trąby, nie brakuje też barw biało-czerwonych. W jakiej formie są nasi skoczkowie? Na to pytanie odpowiedział komentator sportowy Marek Rudziński.

Skoki narciarskie to jedna z niewielu dyscyplin, na które tak ogromny wpływ ma pogoda, a ta jest iście zimowa. W Zakopanem panują obecnie bardzo dogodne warunki. Niebo jest bezchmurne, temperatura wynosi -9 stopni i śniegu nie brakuje.

Puchar Świata w Zakopanem

Eliminacje do Pucharu Świata już za nami. Zwycięzcą kwalifikacji został Dawid Kubacki, który znajduje się obecnie w czołówce klasyfikacji. Przed nami emocje związane z konkursem drużynowym i indywidualnym. Jak zauważył jeden z najbardziej znanych głosów w sporcie, komentator Eurosportu Marek Rudziński, zarówno Dawid Kubacki, jak i Kamil Stoch bardzo dobrze wypadli na treningach. W przypadku Kamila jest to tym bardziej istotne, że ostatnie dwa lata nie należały w jego przypadku do zbyt udanych. Kwalifikacje przebiegły sprawiedliwie, wszyscy zawodnicy skakali w dość trudnych warunkach.

Jakie relacje panują wśród zawodników?

Mimo że skoczkowie startują indywidualnie, polscy kadrowicze tworzą wyjątkowo zgraną drużynę. Nie jest tajemnicą, że skoczkowie bardzo się lubią, żartują z siebie nawzajem i spędzają wspólnie czas.

Oni spędzają ogromną część roku poza domem, poza rodzinami, w podróżach, na zawodach. Towarzyszy temu wielki stres związany z wynikami, bo każdy sportowiec chce osiągać dobre wyniki. Jeżeli nie byliby dla siebie życzliwi, jeżeli by sobie nie pomagali, nie robili wspólnie żartów, nie bawili się razem, to nie dałoby się tego wytrzymać. To jest ogromnie istotne  

– wyjaśnił dziennikarz sportowy, Marek Rudziński.

Czego się życzy skoczkom przed startem?

Życzyć im wiatru pod narty i dobrego dopingu od widzów, a będzie fajnie

- podsumował komentator. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Apoloniusz Tajner chwali Dawida Kubackiego: „Skacze wspaniale, jest świetnie przygotowany”

Skoki narciarskie. Puchar Świata Zakopane 2020 - program, godziny

Adam Małysz z dumą o młodych skoczkach: „Mój narybek to ci, którzy teraz odnoszą sukcesy”


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
93
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0