Psychologia

Przyśnił mi się mój szef! Co to oznacza?

Szef krzyczy na pracownicę w biurze

Fot. Halfpoint Images / Getty Images

Psychologia

Przyśnił mi się mój szef! Co to oznacza?

Szef krzyczy na pracownicę w biurze

Fot. Halfpoint Images / Getty Images

We śnie szef bardzo często zwiastuje jakieś zagrożenie. Pojawienie się jego postaci może bardzo wiele mówić o uczuciach, obawach czy kontaktach z otoczeniem danej osoby. Jednak, aby właściwie zinterpretować znaczenie snu o szefie, warto odnieść daną wizję do tego, co dzieje się w rzeczywistości.

  • Sennik: szef i jego symbolika
  • Sen o szefie – symbolika zachowań przełożonego
  • Szef, który zachowuje się nierozsądnie - symbolika snu
  • Szef, który jest zdenerwowany - symbolika snu
  • Szef, który karze pracownika - symbolika snu

Sennik: szef i jego symbolika

Postać szefa kojarzy się z władzą, doświadczeniem, autorytetem i dużym poważaniem. Pracodawca zwykle wzbudza także powszechny respekt, ale czasem wywołuje także u swoich podwładnych pewną dozę niepewności i napięcia. W senniku szef może więc być zarówno dobrą, jak i złą wróżbą. Częściej jego postać zwiastuje nadchodzące nieprzyjemności.

W senniku szef jest często interpretowany jako przestroga przed przesadnymi staraniami w dążeniu do władzy. Może także być zwiastunem trudności zawodowych lub bytowych w niedalekiej przyszłości. Jest również ostrzeżeniem, by nie ulegać impulsom, zarówno w znaczeniu pięcia się po ścieżkach kariery, jak i w relacjach z otoczeniem.


Zobacz także: Jak mamy rozumieć sen, w którym przed kimś uciekamy?


Były szef w senniku może oznaczać zbytnią podatność na wpływy. To wskazówka, by zacząć samodzielnie podejmować decyzje. Może też oznaczać, że osoba śniąca jest zbyt skoncentrowana na dążeniu do posiadania i że staje się to dominującym motywem jej działań, co nie jest korzystne.

Jeśli osoba śniąca nie zgadza się z szefem, może to być dla niej znak, że wkrótce otrzyma wiadomości, które mogą ją wprawić w zakłopotanie. Być może będzie to coś, co może ją skompromitować, więc taki sen warto potraktować jako przestrogę. Kłótnia z szefem we śnie wskazuje też na brak porozumienia i zadowolenia ze związku partnerskiego. To zatem znak będący odzwierciedleniem uczuć występujących na jawie.

Jeśli chodzi o dobre przepowiednie, to rozmowa z szefem we śnie jest jedną z nich – oznacza poprawę życia. Być może w niedalekiej przyszłości spełnią się plany zawodowe lub polepszy relacja w związku. Taki obraz może także zwiastować spełnienie jakiegoś marzenia i osiągnięcie jakiś życiowych celów. Szef widziany we śnie zwiastuje także powiększenie majątku. W innej interpretacji jest też zapowiedzią awansu. Niespodziewany przypływ gotówki może też wróżyć sen, w którym szef udziela pochwały. Wcielić się w jego rolę zwiastuje z kolei przejściowe problemy w realizacji planów, jednocześnie jednak jest to sugestia, by wykazać się cierpliwością, bo ich osiągnięcie jest tylko kwestią czasu.

Romans z szefem we śnie natomiast to z jednej symbol niespełnionej miłości, zaś z drugiej podświadoma fantazja o byciu z osobą na stanowisku, posiadającą dużą władzę i autorytet.

Sen o szefie – symbolika zachowań przełożonego

To, jak zachowuje się pracodawca we śnie, wiele mówi o tym, co może wydarzyć się w niedalekiej przyszłości na jawie. Sen o szefie, który jest zdenerwowany, może być znakiem, że zaufało się niewłaściwej osobie. Warto więc przyjrzeć się bliżej swemu otoczeniu i wybadać, czy czasem nie znajduje się w nim ktoś, kto może działać na szkodę lub przez kogo można odnieść jakąś stratę.

Szef może być także odzwierciedleniem uczuć na jawie, zwłaszcza jeśli przeżywa się silny stres w pracy związany ze zwierzchnikiem. Z takimi sytuacjami zmaga się wiele osób, dlatego tego rodzaju marzenie senne jest bardzo częste. Jednak mimo że nerwy spowodowane konkretnymi sytuacjami w owej fantazji nie pozwalają zregenerować sił w czasie nocy i człowiek z takiego koszmaru budzi się zmęczony, to warto głębiej przeanalizować symbolikę w nim występującą.

Zobacz film: Koszmary – co u nas mówią? Źródło: Dzień Dobry TVN

Szef, który wydaje się postępować nierozsądnie, może zwiastować zagrożenie dla kariery osoby śniącej. Dobrze więc zachować ostrożność w podejmowaniu decyzji, bo mogą one mieć destrukcyjny wpływ na sferę zawodową.

W senniku szef, który upomina czy karze, może z kolei oznaczać, że trzeba będzie włożyć dużo więcej pracy, aby osiągnąć upragniony cel. Jest to zatem dobra wróżba, zapowiadająca sukces, jednak wymagająca dużo determinacji i motywacji od śniącego. W tym znaczeniu szef jest osobą przypominającą o obowiązkach i wzywającą do pracowitości, która z czasem się opłaci. Takie upomnienie może dotyczyć nie tylko sfery zawodowej, ale także rodzinnej. To wskazówka, by nadrobić zaległości i nie zaniedbywać zobowiązań. Niektóre interpretacje marzeń sennych mówią jednak, że karcący szef to nic innego, jak proroctwo rychłego zwolnienia z pracy. W obu przypadkach więc warto wykazać się czujnością, by nie przegapić jakiejś ważnej wskazówki.


Więcej:

Co sądzisz o tym artykule?
67
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0