Podróże

Polscy rowerzyści wyznaczają trasę w internecie. Jesteśmy w czołówce rankingu

Rower, rowerzyści

Buena Vista Images/Getty Images

Podróże

Polscy rowerzyści wyznaczają trasę w internecie. Jesteśmy w czołówce rankingu

Rower, rowerzyści

Buena Vista Images/Getty Images

Od wielu lat możliwe jest korzystanie ze strony Google Maps, przyjaznej kierowcom czy spacerowiczom poszukującym celu swojej pieszej wyprawy. Internetowa nawigacja bywa przydatna również i rowerzystom. Jak się okazuje, w ostatnim czasie jej popularność w Polsce mocno wzrosła. 

Google Mapy popularne wśród rowerzystów

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez środka transportu, jakim jest rower. Przejażdżkom i podróżom sprzyja pogoda i coraz większa dostępność ścieżek dla kierowców jednośladów. Trasę wyprawy można wyznaczyć za pomocą Google Maps. Z ostatnich danych opublikowanych przez Google wynika, że od lutego aplikacja zyskała na popularności wśród rowerzystów, również polskich. Znaleźliśmy się bowiem na 7. miejscu zestawienia krajów korzystających z tras rowerowych. Liczba zapytań o nie wzrosła w Polsce aż o 280 proc. Wyżej przed nami w całym rankingu były m.in. Francja czy Wielka Brytania. Na samym szczycie zaś znalazły się Niemcy.

Popularne miejsca w Google Maps

Google opublikowało również miejsca, które były najczęściej umieszczane przez użytkowników w karcie "Zapisane w aplikacji". Palma pierwszeństwa przypadła tutaj paryskiemu symbolowi, czyli Wieży Eiffla. Drugie również należało do stolicy Francji, a konkretniej do Luwru. Podium zamknęła japońska świątynia Kiyomizu-dera w Kioto. W rankingu znajdziemy również m.in. Koloseum (4. miejsce), Łuk Triumfalny (7. Lokata) czy pałac Buckingham (10. pozycja). W top 10  nie pojawiło się żadne miejsce w Polsce. 

Podróżujesz rowerem po mieście? By jazda była bezpieczna, pamiętaj o przestrzeganiu różnych zasad. Oto wskazówki. 

"Rowerem po mieście. Jak bezpiecznie podróżować?", źródło: x-news

Zobacz także:

Obowiązkowe szczepienie przeciw rotawirusom? Ministerstwo Zdrowia ma plan

"My się kina nie boimy". Jakie atrakcje czekają na uczestników festiwalu Mastercard OFF Camera?

Dewastacje, częste remonty, a nawet pobicia. Z jakimi wyzwaniami mierzą się wynajmujący mieszkania?

Co sądzisz o tym artykule?
47
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0