Świat

Polka, która swoją urodą i charakterem uwiodła mieszkańców Sardynii

Świat

Polka, która swoją urodą i charakterem uwiodła mieszkańców Sardynii

Monika Szredel to Polka, która od 18 lat mieszka na Sardynii. Znalazła się tam dzięki swojej pierwszej miłości. Jak jej się żyje na wyspie? Opowiedziała reporterce Dzień Dobry TVN Katarzynie Chętnik.

Monika Szredel mieszka i pracuje na Sardynii. Trafiła tam 18 lat temu dzięki swojej pierwszej miłości, Stefano.

>>> Zobacz także:

Sardynia

Fot. Adam Sidorkiewicz

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Przez kilka lat przylatywałam do Stefano, potem zdecydowałam się przeprowadzić już na stałe na Sardynię.

- powiedziała.

Sardynia

Fot. Adam Sidorkiewicz

Po zamieszkaniu na wyspie Monika rozpoczęła studia na Uniwersytecie w Sassari na Sardynii na kierunku Ekonomia i Management Turystyki. Ukończyła je w 2008 roku z wyróżnieniem. Podczas studiów Monika pracowała dla słynnego stylisty mody włoskiej Brunello Cucinelli, w końcu jednak postanowiła skupić się na turystyce. Uzyskała również patent licencjonowanego przewodnika po Sardynii i rozpoczęła pracę w tym zakresie.

Sardynia

Fot. Adam Sidorkiewicz

Monika uwielbia Sardynię za jej różnorodność, piękne plaże i dzikość przyrody w górach. Uważa, że na wyspie zawsze jest coś nowego do odkrycia. Miłością do Sardynii chce zarażać innych.

Monika, dzięki swojej otwartości zaprzyjaźniła się z wieloma rdzennymi Sardyńczykami.

Monika ma piękny, wesoły charakter, żywą osobowość, słoneczną. To ekstrawertyczka, przeciwieństwo Sardyńczyków, którzy są raczej zamknięci w sobie. I to jest niezwykłe.

- powiedział przyjaciel kobiety Angelo Del Rio.

Sardyńczyk

Fot. Adam Sidorkiewicz

Co sądzisz o tym artykule?
68
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0