Styl Życia

Pamela Druckerman - autorka kultowego poradnika dla rodziców pokazuje, jak być "Piękną czterdziestoletnią"

Dzień Dobry TVN/x-news

Styl Życia

Pamela Druckerman - autorka kultowego poradnika dla rodziców pokazuje, jak być "Piękną czterdziestoletnią"

Dzień Dobry TVN/x-news

Pamela Druckerman jest amerykanką mieszkającą na co dzień w Paryżu. To ona napisała bestsellerowy poradnik "W Paryżu dzieci nie grymaszą". W Polsce ukazała się właśnie jej najnowsza książka "Piękna czterdziestoletnia", w której opisuje swoje doświadczenia w życiu po 40-tce. 

Jak sprawić, by dziecko przestało płakać?

Pamela Druckerman to pisarka, której wdzięczność okazują rodzice na całym świecie. W swojej głośnej książce "W Paryżu dzieci nie grymaszą", która przyniosła jej ogromną popularność, zdradziła patenty na sekrety wychowawcze najmłodszych. 

- Nie staram się być psychologiem, raczej dziennikarką, antropologiem. To nie tylko moje obserwacje, rozmawiałam i czytałam badania socjologów i neurologów. Sprawdzałam, co naukowcy na świecie mówią, by dzieci spały dobrze. To wszystko pokrywa się z tym, co na co dzień robią Francuzi - mówiła w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

 - Lubię czuć się obco. Ciężko jest być cudzoziemcem przez cały czas, ale z drugiej strony potrzebuję materiału do pisania. Gdybym mieszkała na Brooklynie, gdzie wszyscy są tacy jak ja, nie miałabym o czym pisać - dodała. 

Istnieje duża szansa, że już wkrótce książka Pameli zostanie sfilmowana. W głównej roli miałaby się pojawić Anne Hathaway- Jest już scenariusz i obsada. Mam nadzieję, że do tego dojdzie. To jest jak sen - będę wysoka, chuda i będę potrafiła śpiewać - tłumaczyła pisarka. 

"Piękna czterdziestoletnia" 

Kiedy Pamela Druckerman skończyła czterdzieści lat, kelnerzy w jej ulubionej paryskiej kawiarni przestali witać ją figlarnym "Bonjour, mademoiselle!". Kobieta zauważyła, że cały świat dookoła niej zauważył jej zmianę wieku. W Polsce jej książka o życiu po 40-tce nosi tytuł "Piękna czterdziestoletnia", zagraniczne tłumaczenie to "Niedojrzali dorośli".

- Gdy przekroczyłam 40-tkę wiedziałam, że coś się zmieni na zewnątrz. Wyglądam starzej, wszyscy traktują mnie jak starszą. Ale nie czuję, żebym wiedziała wszystko, czego spodziewałabym się, że będę wiedzieć, jak skończę 40-tkę - powiedziała Pamela Druckerman. 

- Lepiej radzisz sobie w relacjach z ludźmi. Potwierdzają to psycholodzy, którzy badali, co zmienia się wraz z wiekiem. W wieku 40 lat jesteś mniej neurotyczna niż wcześniej. Głos w twojej głowie, który każe ci przejmować się tym, jak odbierają cię inni, zaczyna się wyciszać - podsumowała. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska
Co sądzisz o tym artykule?
50
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0