Gwiazdy

Mówi o sobie "matka - wariatka". Jak aktorka Olga Kalicka łączy pracę z  macierzyństwem?

Gwiazdy

Mówi o sobie "matka - wariatka". Jak aktorka Olga Kalicka łączy pracę z  macierzyństwem?

- Zawsze rodzina i dom będzie najważniejsza, ale uważam, że bardzo ważne jest to, by nie rezygnować jednocześnie ze swoich marzeń – przyznała w studiu Dzień Dobry TVN Olga Kalicka, która bardzo szybko wróciła do pracy po porodzie. Jak się czuje w roli mamy? Czy miewa wyrzuty sumienia, że wychodzi do pracy?

Mama na dwóch etatach

Olga występowała na deskach teatru aż do ósmego miesiąca ciąży. Jednorazowo na scenę wróciła zaledwie miesiąc po porodzie, ponieważ tego wymagał od niej kontrakt. Później na kilka miesięcy oddała się urokom macierzyństwa.

Kiedy Aleksio miał miesiąc, to mieliśmy już wcześniej zaplanowane spektakle wyjazdowe w Częstochowie, więc wzięłam pod pachę moje dziecko i moją mamę, która jest absolutnie niezastąpiona i po prostu między pierwszym a drugim aktem wracałam szybko na karmienie do garderoby

- wspomina aktorka.

Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko

Olga zakończyła urlop macierzyński, kiedy Aleksy miał pół roku. Kalicka z jednej strony uwielbiała czas, który spędzała z synkiem, jednak z drugiej brakowało jej aktorstwa. Postanowiła wrócić do teatru, by realizować swoje marzenia, choć jak przyznała, wyrzuty sumienia dręczą ją każdego dnia.

Kiedy opadły emocje związane z porodem i Aleksy miał sześć miesięcy, to nagle poczułam coś takiego, że cudownie jest być w domu i chcę być z nim w domu, ale też bardzo chcę wrócić do pracy, która zawsze była mi bliska, w której spędzałam mnóstwo czasu. I nagle się okazuje, że to chyba jest najważniejsze, żeby mama była spełniona, bo wtedy dziecko jest szczęśliwe

- przyznała aktorka.

Kim jest Olga Kalicka?

Olga Kalicka urodziła się 4 sierpnia 1993 roku. Wychowała się w Piasecznie. Swoją przygodę z telewizją rozpoczęła, kiedy miała zaledwie siedem lat. Wtedy to wygrała casting na jedną z serialowych ról. W 2013 roku została studentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od stycznia 2018 roku aktorka związana jest z warszawskim Teatrze Kwadrat.

Role Olgi w Teatrze Kwadrat to:

  • JOWITA – „Trzy sypialnie”, Alan Ayckbourn, reż. A. Nejman
  • BROOKE ASHTON – „Czego nie widać”, Michael Frayn, reż. A. Nejman
  • MAGGIE SWEET – „Nie książka zdobi człowieka”, Seymour Blicker, reż. G. Castellanos

Zobacz też:


Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
91
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0