Dziecko

Niezwykły projekt! Kompozytor z gaworzenia dzieci tworzy piosenki

Dziecko

Niezwykły projekt! Kompozytor z gaworzenia dzieci tworzy piosenki

Pierwsze słowa jakie wypowiada dziecko, pierwsze odgłosy - to w rodzinie spore wydarzenie. Kompozytor Michał Szablowski tworzy z tych dźwięków piosenki. Jak to robi? Zobaczcie!

Michał Szablowski od dziecka pasjonuje się muzyką. Współtworzył zespół muzyczny, w ramach którego komponował i pisał teksty, tworzył muzykę do spektakli teatralnych dla najmłodszych i tych nieco starszych, aranżował utwory dla niezależnych artystów. Ostatnie lata zajmował się głównie tworzeniem muzyki do filmów, które można było zobaczyć w kinach w Polsce i zagranicą.

>>> Zobacz także:

Pomysłowe zabawy dla dzieci na dworze

Jaka muzyka uspokajająca dla niemowląt jest najlepsza? W jaki sposób muzyka rozwija dzieci?

„Nocowanki”. Kiedy dziecko jest gotowe na nocowanie poza domem?

Michał jest również autorem projektu Tra La La, skierowanego do rodzin z małymi dziećmi. Na czym polega pomysł? Wystarczy, że rodzic lub opiekun dziecka w wieku od ok. 6 miesięcy do 3 lat nagra głos malucha - może to być na przykład gaworzenie, śpiewanie, słówka i pomruki, wyśle nagranie do Michała, a ten - po wybraniu najciekawszych fragmentów, ułoży z nich utwór.

Staram się uchwycić autentyczne wykonanie wokalne dziecka. Następnie dogrywam przeróżne instrumenty, np. gitary, pianino, kachony, ksylofon i udu. Tworzę coś całkiem nowego za każdym razem.

- zdradził.

Tak stworzoną piosenkę muzyk nagrywa, a nagranie przekazuje rodzicom.

Michał wpadł na pomysł Tra La La, kiedy zaczął tworzyć utwory ze śmiesznymi dźwiękami wydobywającymi się z ust jego córeczki i słowami przez nią wypowiadanymi. Tak stworzone piosenki szybko stawały się przebojami w jego rodzinie.

Tworzone przez kompozytora utwory to doskonała pamiątka rodzinna na całe życie.

Co sądzisz o tym artykule?
100
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
09.05.2019
Mamma
Genialny pomysł. Uroczy!