Porady

Nietypowe sprawy o odszkodowanie. Jak je wygrać?

Porady

Nietypowe sprawy o odszkodowanie. Jak je wygrać?

Kiedy ubiegać się o odszkodowanie? Jak przyznają prawnicy, coraz więcej osób zgłasza się z nietypowymi sprawami. Więcej w programie Dzień Dobry TVN opowiedział Maciej Kwiecień, broker ubezpieczeniowy. 

Czy zawsze mamy prawo walczyć o pieniądze za odszkodowanie? Broker ubezpieczeniowy przywołał sytuacje, które, choć były dość nietypowe, zostały pozytywnie rozpatrzone.

Nietypowe sprawy o odszkodowanie

Wśród ludzi ubiegających się o odszkodowanie, spora część dostaje swoją należność. Jak przyznał broker ubezpieczeniowy, jedną z nietypowych sytuacji była sprawa, kiedy pani pozwała producenta skarpetek złuszczających. Chociaż sprawa trwała kilka lat, ostatecznie sąd przyznał pani racje i udało się wywalczyć odszkodowanie.  


Obecnie w toku jest sprawa pośliźnięcia się na malinach w sklepie wielkopowierzchniowym albo doznania oparzeń na skutek działania solarium.

– dodał Bartosz Kubiak, radca prawny.

W niecodziennych sytuacjach osoba ubiegająca się o swoją należność musi uzbroić się w cierpliwość. Często rozprawy sądowe ciągną się przez wiele lat.

Jak starać się o odszkodowanie?

Przede wszystkim należy wybrać się do radcy prawnego po poradę. Należy wspólnie zastanowić się, jak będzie wyglądać droga i jakie środki należy podjąć w celu pozytywnego rozpatrzenia decyzji. Często nawet banalne sprawy, które na pozór są przegrane, udaje się wygrać. 

Zobacz także: 

Co sądzisz o tym artykule?
74
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0