Hobby

Laptop dla dzieci to świetna zabawka, która pełni też funkcję edukacyjną

Laptop dla dziecka

Fot. Click&Boo / Getty Images

Hobby

Laptop dla dzieci to świetna zabawka, która pełni też funkcję edukacyjną

Laptop dla dziecka

Fot. Click&Boo / Getty Images

Laptop zabawkowy dla dzieci to interaktywne urządzenie, które zarówno bawi, jak i uczy. Z laptopów-zabawek mogą już korzystać nawet sześciomiesięczne maluchy.

  • Super laptop dla dzieci – bawi i uczy
  • Tanie laptopy dla dzieci – gdzie kupić?
  • Laptop do nauki angielskiego dla dzieci


Interaktywny laptop dla dzieci to idealny pomysł na prezent dla każdego malucha. Te urządzenia uczą poprzez zabawę i pozwalają dzieciom się rozwijać w przyjemny, atrakcyjny sposób. Na rynku znajdziemy bardzo duży wybór laptopów-zabawek przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Już najmłodsi mogą się nimi bawić – na rynku znajdziemy modele odpowiednie nawet dla sześciomiesięcznych maluchów.

Super laptop dla dzieci – bawi i uczy

Laptop dla dzieci – zabawka może mieć wiele funkcji. Wszystko zależy od tego, do jakiej grupy wiekowej są skierowane dane modele. Laptopy dla najmłodszych będą mieć zupełnie inny cel, niż zabawki przeznaczone dla dzieci powyżej 5 roku życia. Na przykład laptopy dla dzieci od 2 lat pozwalają maluchom poznawać kolory, kształty i dźwięki. Tego typu urządzenia najczęściej wydają proste dźwięki po naciśnięciu klawiszy, grają melodie i mrugają światełkami. Laptopy dla małych dzieci pozwalają na rozwijanie zmysłu słuchu, wzroku i dotyku. Laptopy dla dzieci od 3 lat mają na celu naukę liczenia, pozwalają też dzieciom z tego przedziału wiekowego na zapoznanie się z literami.

Interaktywne zabawki dla starszych dzieci, np. laptopy dla dzieci od 5 lat , mogą mieć też wbudowane gry, które różnią się poziomami trudności i stopniem zaawansowania. Zabawy te często pomagają rozwijać logiczne myślenie, trenują pamięć i koncentrację.

Laptopy dla dzieci mają różne kształty – znajdziemy modele, których obudowa przypomina na przykład zwierzęta. Chłopcy z pewnością będą cieszyć się z laptopa, który wygląda jak samochód, a dziewczynki mogą wybierać spośród laptopów, których obudowa jest podobna do torebki.

Laptopy różnią się też wielkością wyświetlacza. Laptopy edukacyjne dla dzieci z dużym wyświetlaczem pomagają przyciągać uwagę maluchów. Wiele modeli laptopów dla dzieci, zwłaszcza tych starszych, przypomina też prawdziwe komputery. Laptop dla dzieci jak prawdziwy jest zaawansowaną interaktywną zabawką, która posiada wiele funkcji.

Przy wyborze modelu laptopa-zabawki pamiętajmy, by nie kupować urządzenia, które będzie zbyt skomplikowane dla malucha. Jeśli wybierzemy urządzenie z wyższej grupy wiekowej, dziecko może bardzo szybko się zniechęcić do urządzenia. Z kolei dobrze dobrana zabawka zapewni maluszkowi rozrywkę na długie godziny. Mądrze wybrany mini laptop dla dzieci to świetny pomysł na prezent dla każdego malucha.

Zobacz film: Uzależnienie od gier na liście chorób WHO, źródło: Dzień Dobry TVN


Tanie laptopy dla dzieci – gdzie kupić?

Zabawki dla dzieci – laptopy edukacyjne nie muszą być wcale drogie. Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie funkcje posiada taka zabawka oraz dla jakiej grupy wiekowej jest przeznaczona. Najprostsze laptopy i tablety dla dzieci można kupić już za około 50 zł. Te droższe, bardziej zaawansowane modele, mogą kosztować nawet kilkaset złotych, więc prawie tyle, co prawdziwy laptop. Jeśli szukamy taniego laptopa edukacyjnego dla naszych pociech, możemy też kupić używaną zabawkę. W sklepach internetowych i na portalach ogłoszeniowych można znaleźć bardzo dużo ofert sprzedaży od rodziców, których pociechy już po prostu wyrosły z tych zabawek.

Laptop do nauki angielskiego dla dzieci

Wiele laptopów-zabawek dla dzieci ma za zadanie pomóc w nauce obcych języków – najczęściej można spotkać się z zabawkami edukacyjnymi do nauki języka angielskiego. Laptop polsko-angielski dla dzieci pozwala na poznawanie liter, słówek i całych zdań. Dziecko dzięki tego typu interaktywnej zabawce uczy się podstaw języka obcego, nie nudząc się przy tym ani sekundy. Laptop dwujęzyczny dla dzieci pozwala na naukę poprzez zabawę. Tego typu edukacyjne laptopy dla dzieci od 4 lat są coraz bardziej popularne – można je kupić w większych sklepach dla dzieci albo w sklepach internetowych.

Coraz więcej zabawek dostępnych na rynku ma na celu przede wszystkim uczyć. Laptopy dla maluchów są przykładem interaktywnej zabawki, która jednocześnie edukuje najmłodszych. Te interaktywne urządzenia zyskują coraz większą popularność wśród rodziców i są bardzo lubiane przez dzieci. Laptopy edukacyjne dla małych dzieci stanowią też super rozrywkę – każdy maluch z pewnością będzie się cieszył z takiego prezentu.

Co sądzisz o tym artykule?
59
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0