Związki i seks

Kasia i Sławek - ich miłość jest silniejsza niż choroba, na którą nie ma lekarstwa

"Miłość, która stała się lekarstwem", reporter: Szymon Brózda

Związki i seks

Kasia i Sławek - ich miłość jest silniejsza niż choroba, na którą nie ma lekarstwa

"Miłość, która stała się lekarstwem", reporter: Szymon Brózda

Kasia Wolińska ma zdiagnozowany Zespół Jadassona i musi walczyć z serią ciężkich chorób. Mimo problemów ze zdrowiem trzydziestolatka stara się żyć w miarę normalnie i cieszyć każdą chwilą. W spełnianiu marzeń pomaga jej ukochany Sławek. - Bardzo ubarwił moje życie - wyznała nam Kasia.

Seria ciężkich chorób

Na skutek zespołu Jadassona lewa strona ciała Kasi nie jest w pełni rozwinięta. Kobieta cierpi na osteoporozę i ma porażony nerw twarzowy. Jednak największym problemem jest zaawansowana łamliwość kości.

Są na tyle miękkie, że łamią się podczas snu i gdy się ubieram. Ostatnio, może z pół roku temu, wstałam z dziwnym bólem brzucha. Okazało się, że za długo leżałam na boku w nocy i się żebro złamało

- opowiadała Kasia Wolińska.

Trzydziestolatka ma również ogromne kłopoty z kręgosłupem.

Jest wykręcony z literkę 'S'. Gdyby córkę nie podtrzymywał gorset, to by się złożyła jak harmonijka

- mówiła jej mama, Elżbieta Wolińska.

Niestety 9 lat temu u Kasi zdiagnozowano również niezwykle rzadkiego raka rdzeniastego tarczycy. Złośliwy nowotwór zmusił ją i mamę do przeprowadzki ze Szczebrzeszyna do Warszawy.

Miłość w glanach

To właśnie w stolicy Kasia spotkała swojego partnera, który - jak stwierdziła - był przeciwieństwem mężczyzny, o którym mogła marzyć.

Sławek był ubrany cały na czarno, był w glanach, z kolczykami, długie włosy

- wspominała.

Szybko okazało się jednak, że świetnie się ze sobą dogadują. Pierwszy spacer, który miał trwać kilka minut, przedłużył się do prawie 6 godzin.

Zaczęło między nami iskrzyć, pojawiać się uczucie zauroczenia, miłości. No i tak już dalej to wszystko poszło

- dodał Sławek.

Para mieszka dzisiaj razem. Mężczyzna postanowił zrezygnować z pracy na etacie, aby zajmować się Kasią, która wymaga stałej opieki. Para prowadzi w mieszkaniu serwis komputerowy. On naprawia sprzęt, a ona zajmuje się obsługą biura.

Kasia jest ogromnie szczęśliwa.

Sławek moje życie bardzo ubarwił. (...) Zaczęłam wierzyć, że naprawdę będzie dobrze. Nabrałam całkiem innej siły do walki z chorobami, bo jeśli ma się cel, to naprawdę można dużo więcej

- przyznała dziewczyna.

Co to jest zespół Jadassona?

Zespół Jadassona to wiele nakładających się na siebie chorób. Lekarze na całym świecie nie znają przyczyn jego powstawania. Na razie nie znaleziono na niego skutecznego lekarstwa.

>>> Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
88
19
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
5
22.05.2021
Klaudia
Kasia jest perfidną oszustka... Ma dwa mieszkania kupiła sobie dom pod lasem auto za 100 tys i nadal zbiera pieniądze. Banuje ludzi oszukanych na kasę w tym mnie. Profil z oszutwami kasi jedt na fb nazwa cała prawda o pudel i ja
25.05.2020
Patrycja
Wspaniały reportaż! Powinno być więcej takich pozytywnych. Kasia to petarda! Sledze ja na instagramie i bardzo podziwiam za zapal i entuzjazm . Cudowna kobieta.
25.05.2020
Iwona
Kasiu, nawet nie wiesz ile mamy wspólnego... Jesteśmy w podobnym wieku (mam 31 lat) i także od urodzenia mam stwierdzoną Fakomatozę - Zespół Jadassona. Z wykształcenia również jestem informatykiem:) Cieszę się, że się nie poddajesz, stawiasz sobie cele i że znalazłaś szczęście i miłość w życiu. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia :)
25.05.2020
Augustynf10c
Droga Redakcjo, chcę żebyście wiedzieli, że Kasia nie jest jedyną osobą w Polsce, która ma Zespół Jadassona :) znam i też kocham pewną piękną Iwonkę, która również ma tą chorobę ;) pozdrawiam !
24.05.2020
Karola
Boże, jaki piękny reportaż. Wzruszyłam się ❤️
Rozwiń wszystkie komentarzy