Horoskop

Jaka jest interpretacja snu o windzie?

Compassionate Eye Foundation/Kelvin Murray/Gettyimages

Horoskop

Jaka jest interpretacja snu o windzie?

Compassionate Eye Foundation/Kelvin Murray/Gettyimages

Winda kojarzona jest zazwyczaj z symbolem pięcia się do góry zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Nie bez powodu ukuło się bowiem sformułowanie "wywindować kogoś lub coś", które nawiązuje do odnoszenia sukcesów. Co oznaczają sny o windzie według sennika?

Czy zawsze winda pojawiająca się w snach oznacza dla śniącego drzwi do kariery? Jak się okazuje, marzenie senne o niej nie zawsze jest interpretowane w pozytywny sposób. Wszystko zależy od tego, w jakich okolicznościach występuje ona w wizji, a także, w jakim kierunku się porusza. Nie bez znaczenia dla interpretacji nocnej fantazji jest także moment życia, w jakim aktualnie znajduje się śniący.

 Sennik: winda. Jakie jest ogólne znaczenie snu, w którym się pojawia?

Najczęściej zadawanym pytaniem dotyczącym marzeń sennych o windzie jest to, czy takich wizji należy się obawiać. Szczególnie interesujące jest to dla osób, które nie lubią jeździć windą, a także mają klaustrofobię i przebywanie w niej kojarzy im się negatywnie. Jednak sennik zazwyczaj podaje pozytywne interpretacje takiego snu. 

Dobre znaczenie przypisuje się przede wszystkim nocnym wizjom, w których winda jedzie do góry. Podnośnik ten może jednak zwiastować również nieprzyjemne wydarzenia w życiu, a także wskazywać na lęki i obawy. Przykładowo, stojąca winda może być zapowiedzią rychłej choroby. Z uwagi na to, że jej wnętrze zazwyczaj ma niewielkie rozmiary, może być interpretowana również jako ograniczenie wolności, a także brak wpływu na swój los.

Sennik: widna jadąca do góry. Co oznacza taki sen?

Jak to zostało wyżej wspomniane, sennik uwzględnia w interpretacji kierunek, w jakim porusza się winda. Jeżeli jedzie ona do góry, zazwyczaj jest to dobra wróżba. Taka wizja może bowiem zwiastować przyszły sukces zawodowy – najczęściej awans, który potocznie określa się jako pięcie się do góry. Może to też być zapowiedź dobrych wydarzeń w życiu prywatnym. Często taki sen interpretuje się również jako symbol pokonywania własnych lęków czy trudności, jakie występują w życiu. Sennik wskazuje, że winda jadąca w górę to także nawiązanie do realizacji marzeń. Po takiej nocnej fantazji istnieje szansa, że wreszcie nastąpi ich spełnienie.

Sennik: winda jadąca w dół. Jak interpretowany jest taki sen?

Winda, która porusza się w dół, może być zapowiedzią nieprzyjemnych wydarzeń zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Często interpretowana jest jako zwiastun choroby lub czynnik, który negatywnie wpłynie na plany śniącego. Kiedy takie marzenie senne się pojawi, w najbliższym czasie nie powinno się podejmować ważnych decyzji, gdyż ich rezultat może nie być tak dobry, jak się tego oczekuje. 

Podobne znaczenie ma w senniku spadająca winda. Wizja senna, w której pojawia się ten motyw, ma mocniejszy wydźwięk i może symbolizować stratę np. osoby bliskiej, a także porażki i niepowodzenia w różnych sferach życia. Sen o lecącym w dół podnośniku może wskazywać również na to, że osoba śniąca powinna w końcu stawić czoła swoim lękom, które negatywnie wpływają na jej życie.

Zepsuta winda – co sennik mówi na ten temat?

Bardzo często pojawiają się też sny, w których winda jest zepsuta. Tak, jak w prawdziwym życiu awaria podnośnika powstrzymuje przed szybkim dotarciem do celu, tak w marzeniu sennym jest interpretowana jako ostrzeżenie przed czymś, co będzie hamowało śniącego w dążeniach do celu. Wizja ta może być przestrogą przed pochopnym podejmowaniem ważnych decyzji, a także wskazywać na to, że planowany cel nie zostanie osiągnięty w ich wyniku. Taki sen może być też zwiastunem przejściowych trudności, które po prostu nieco wydłużają drogę do upragnionego sukcesu. Niekiedy takiemu marzeniu sennemu przypisuje się też rolę zwiastuna choroby, która dotknie śniącego lub kogoś z jego bliskiego otoczenia. 

Z awarią windy wiąże się również możliwość utknięcia między piętrami. Gdy taki motyw pojawi się we śnie, można go interpretować jako wskazówkę do rozpoczęcia działania, które pozwoli wypchnąć śniącego z martwego punktu, w jakim obecnie się znajduje.

Wsiadanie do windy – jak zinterpretować taki sen?

Motywem, który często pojawia się w marzeniach sennych, jest także wsiadanie do windy. Tutaj zazwyczaj wskazuje się, że taki sen może być zapowiedzią nagłych zmian w życiu prywatnym i zawodowym. Często wiązany jest on także z fantazją nocną o zatłoczonej windzie, do której trzeba się „wciskać” przy wsiadaniu. Może to być zwiastun walki z innymi osobami o to, co dla śniącego cenne. Przykładowo przy awansie będzie trzeba pokonać inne osoby, które też liczą na to samo stanowisko w firmie. 

Rebel Wilson ma dość chodzenia po schodach. Aktorka postanowiła zbudować w swoim domu windę. Na spersonalizowany dodatek wydała 70 tys. dolarów. O nietypowym pomyśle poinformowała na swoim Instagramie. Zdradziła, że były to najlepiej wydane pieniądze w jej życiu. Wilson od 2017 roku mieszka w posiadłości w Sydney, wartej 3,7 mln dolarów.

Zobacz też:

Sen o krwi - krew z nosa, wypadające zęby bez krwi i inne. Symbolika i znaczenie

Sennik – policja jako symbol przekroczenia norm

Sen o rybach w wodzie – jak go interpretować?

Co sądzisz o tym artykule?
59
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0