Hobby

Jak uszyć torbę na zakupy lub na ramię?

torby na zakupoy

Fot. © eleonora galli / Getty Images

Hobby

Jak uszyć torbę na zakupy lub na ramię?

torby na zakupoy

Fot. © eleonora galli / Getty Images

Samodzielne uszycie torby nie musi być wcale trudne. Tym bardziej, że rękodzieło staje się coraz bardziej popularne, a w Internecie można znaleźć wiele poradników oraz filmów instruktażowych. Dowiedz się, jak uszyć torbę na zakupy lub do wózka.

Własnoręcznie wykonana torba to źródło satysfakcji i możliwość wyrażenia twórczych ambicji. Nie da się też nie zauważyć, że jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. Oto poradnik, z którego dowiesz się, jak w łatwy sposób uszyć torbę.

Więcej:

Jak uszyć torbę na zakupy?

Bawełniana, ręcznie wykonana torba świetnie sprawdzi się podczas zakupów. To rozwiązanie jest nie tylko praktyczne i ekologiczne, ale pozwala też zaoszczędzić pieniądze, które zostałyby wydane na jednorazowe reklamówki. Tego typu torebka może być również wykorzystana do noszenia książek czy laptopa. W zależności od naszych preferencji i gustu, można ją dowolnie ozdabiać i personalizować. Jak uszyć torbę na zakupy?

 • W pierwszej kolejności należy wyciąć cztery kawałki materiału o wymiarach 80 x 50 cm. Fragmenty te posłużą do wykonania części zewnętrznej, podszewki, wypełnienia oraz do przyklejenia fizeliny.
 • Kolejnym zadaniem jest przyklejenie fizeliny do jednego z fragmentów materiału. Do przyklejenia posłuży żelazko.
 • Pierwszą część materiału należy złożyć na pół i przeszyć całość, bez górnej części. W ten sam sposób trzeba przeszyć pozostałe fragmenty materiału, które posłużą za podszewkę i wypełnienie.
 • Następnie należy wykonać spód torebki. W tym celu składa się pierwszy fragment materiału na pół oraz obcina się rogi. Po wykonaniu tej czynności wystarczy przeszyć tę część. To samo należy zrobićw przypadku pozostałych fragmentów.
 • Warto jest również podszyć podszewkę na spodzie oraz po bokach. Takie rozwiązanie pozwoli zabezpieczyć wewnętrzną część torby przed niepotrzebnym przemieszczaniem. Góra torby ma pozostać niezszyta.
 • Po podszyciu podszewki należy odwrócić torebkę na prawą stronę.
 • Ostatnim krokiem jest wykonanie uchwytów do torebki. W tym celu należy wyciąć cztery paski o długości dostosowanej do swoich preferencji. Paski należy złożyć do wewnątrz, przeszyć, a następnie przewrócić na prawą stronę. Gotowe rączki należy dokładnie przyszyć do górnej część torebki.

Jak uszyć torbę do wózka?

Torba do wózka to bardzo przydatny dodatek, który docenią wszystkie mamy. Można w niej przechowywać pieluchy, ubrania, chusteczki, posiłki dla malucha. Ważne, aby torba była poręczna i dostosowana do wielkości wózka. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie do szycia torby materiału wodoodpornego, który będzie odporny na różne warunki atmosferyczne. Torba do wózka to dość wymagający projekt, dlatego należy zaopatrzyć się nie tylko w materiał, ale także w kilka dodatkowych elementów. Potrzebne będą: szablon z papieru, pół metra bawełny, pół metra wodoodpornej tkaniny na zewnątrz torebki, dwa kółka z metalu i dwa karabińczyki. Jak uszyć torbę do wózka krok po kroku?

 • Na początek warto rozrysować projekt torebki do wózka na papierowym szablonie. Wzór dobrze jest porównać pod względem wielkości z wózkiem, do którego ma być doczepiona torba.
 • Zgodnie z rysunkiem należy wyciąć dwa kawałki materiału – z bawełny oraz z tworzywa wodoodpornego.
 • Następnie należy wyciąć dwa prostokąty o tej samej wielkości, które posłużą jako kieszeń do torby. Każdą z części materiału trzeba zawinąć dwukrotnie na górze oraz przeszyć.
 • Kolejnym krokiem jest wycięcie z obu stron kieszeni niewielkich, dwucentymetrowych kwadratów (posłużą one jako zakładki). Boki kwadratów należy zszyć po lewej stronie.
 • Dobrym rozwiązaniem w przypadku torby do wózka jest doszycie kieszeni wewnętrznej. W tym celu należy wyciąć niewielki fragment bawełny, zawinąć dwukrotnie górę i przeszyć. Po zszyciu trzeba zawinąć fragment z trzech stron i przymocować do głównej części torby.
 • Następnym zadaniem jest zszycie bawełny z obu stron – przy głównej części torebki. Spód należy zszyć oddzielnie na płasko, dzięki czemu w prosty sposób stworzy się dno torby.
 • Jak uszyć uchwyty do torby? Jest to jeden z ostatnich kroków. Do ich wykonania należy wyciąć dwie części materiału o długości 14 cm i szerokości 6 cm. Trzeba je złożyć z obu stron wzdłuż, a następnie do wewnątrz oraz jeszcze raz na pół. Złożone części materiału warto zabezpieczyć szpilkami.
 • Gotowe uchwyty należy przeszyć i nałożyć na nie metalowe kółka, a następnie przyszyć uchwyty do torebki.
 • Kolej na przyszycie uchwytów do wózka. W celu ich przygotowania należy wyciąć dwa fragmenty materiału o długości 32 cm i szerokości 7 cm. Wykonuje się je identycznie jak uchwyty do torby z kółeczkami.
 • Po zszyciu uchwytów należy nawlec karabińczyki, a następnie zszyć ze sobą końce. Na koniec trzeba ponownie przeszyć uchwyty przy karabińczyku. Torba do wózka jest już gotowa.

Nie wyrzucaj – przerabiaj!

Co sądzisz o tym artykule?
90
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0