Porady

Jak przyciągnąć miłość i znaleźć odpowiedniego partnera?

Jak przyciągnąć miłość swojego życia?

Roger Wright/Getty Images

Porady

Jak przyciągnąć miłość i znaleźć odpowiedniego partnera?

Jak przyciągnąć miłość swojego życia?

Roger Wright/Getty Images

Wiele osób wierzy w to, że możliwe jest znalezienie pokrewnej duszy, drugiej osoby, która będzie dla nas jak połówka jabłka. Właśnie dlatego nierzadko pojawiają się pytania o to, jak przyciągnąć miłość mężczyzny lub kobiety i co zrobić, aby znaleźć odpowiedniego partnera. 

Raporty i badania wskazują na to, że aż 85% ludzi nie wyobraża sobie życia jako singiel, dlatego wiele osób decyduje się na poszukiwanie drugiej osoby i zastanawia się nad tym, jak przyciągnąć do siebie miłość.

Jak znaleźć miłość: prawo przyciągania i wierzenia

Niektórzy wierzą w prawo przyciągania oraz możliwość poznania drugiej osoby poprzez miłość do samego siebie i koncentracji na określonych myślach. Takie wierzenia zwykle nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, jednak istnieją osoby, które uważają, że w ten sposób znalazły miłość swego życia. Prawo przyciągania zakłada więc, że najpierw należy pokochać samego siebie, poznać swoje najlepsze cechy, a następnie zdać sobie sprawę z własnych przekonań na temat związków. Zgodnie z tą zasadą, kobieta, która postrzega mężczyzn interesujących się wyłącznie sprawami cielesnymi, właśnie takich partnerów przyciągnie. Z kolei kobieta, która postrzega panów jako kompetentnych, zaradnych i pewnych siebie, znajdzie takiego towarzysza życia. Zgodnie z podejściem osób wierzących w prawo przyciągania, najważniejsze jest zdefiniowanie swoich pragnień i codzienne afirmowanie wewnętrzne, czyli trzymanie w głębi serca obrazu wymarzonego partnera lub partnerki. Konsekwencją takich afirmacji może być wiele zmian w życiu, na przykład przeprowadzka, utrata pracy czy przerwanie dotychczasowego związku. Zdaniem tych, którzy wierzą w prawo przyciągania, konieczne jest poświęcenie się i skoncentrowanie na drodze do wielkiej miłości oraz podążanie za wszelkimi zmianami życiowymi. Spore znaczenie ma także sprawne rozpoznawanie odpowiedniej osoby na swojej drodze. Prawo przyciągania nie może być uznane za racjonalne, choć niektórzy głęboko w nie wierzą. Z tego powodu działania z nim powiązane mogą okazać się skuteczne wśród określonych grup osób. Warto także wiedzieć o tym, że zgodnie z koncepcjami psychoanalityków, ludzie szukają zazwyczaj partnerów podobnych do ich rodziców, przy czym kobieta szuka mężczyzny podobnego do ojca, a mężczyzna takiej kobiety, która byłaby podobna do jego matki. Często preferencje te są nieświadome i są uwarunkowane doświadczeniami życiowymi.

Jak przyciągnąć miłość: sposoby na znalezienie prawdziwego uczucia

W XXI wieku, gdy większość znajomości zawieranych jest przez internet, znalezienie prawdziwej miłości jest utrudnione. Jak w takim wypadku przyciągnąć miłość swojego życia? Przede wszystkim należy zadbać o siebie, zarówno w sensie fizycznym, jak i psychicznym. Bardzo często zdarza się tak, że prawdziwa miłość pojawia się wtedy gdy najmniej się tego spodziewamy. Właśnie dlatego warto zatroszczyć się o swój wygląd zewnętrzny, a także być spokojnym, zrelaksowanym, pozbyć się negatywnych emocji i skoncentrować się na sobie. Można poświęcić się swoim zainteresowaniom czy pracy zawodowej, należy jednak często spotykać się z ludźmi, ponieważ to właśnie na jednej z imprez firmowych, spotkań w domu przyjaciółki lub na trasie z jednego końca miasta na drugi, można spotkać prawdziwą miłość. Warto cały czas dbać o swoją samoocenę, być pewnym siebie i działać w sposób odpowiedzialny. Bardzo duże znaczenie ma także podążanie nie tylko za głosem serca, ale także rozsądku. Wyważony romantyzm i rozwaga pomogą uniknąć błędów w relacjach damsko-męskich. Miłości można poszukiwać zarówno przez internet, czyli za pośrednictwem różnych portali randkowych, for lub sieci społecznościowych, jak i w sposób tradycyjny, na przykład uczęszczając na imprezy, umawiając się z poznanymi tam osobami. Popularną metodą jest także speed dating, czyli zaaranżowane spotkania, w trakcie których można poznać jednocześnie kilka osób, a każda „mini randka” trwa około pięciu minut. Warto pamiętać o tym, że speed dating pozwala na zdobycie dużej wiedzy na temat różnych ludzi, a także na rozszerzenie swojego kręgu znajomych, jednak metoda ta nie musi zakończyć się powodzeniem. Można zapisać się na kursy, warsztaty, a także na zajęcia, na przykład taneczne lub fotograficzne, w trakcie których możliwe jest bliższe poznanie nowych osób. Dobrą metodą jest także zaangażowanie w działania wybranej grupy, na przykład stowarzyszenia, organizacji charytatywnej lub koła sportowego. W takich miejscach spotykają się osoby o podobnych zainteresowaniach, dzięki czemu już od początku pojawiają się wspólne tematy do rozmowy. Warto wychodzić z domu, spotykać z ludźmi, jednak nie koncentrować się na tym, aby poznać kogoś na siłę – lepiej spokojnie czekać na właściwą osobę. 

Zobacz też:

Zobacz wideo: Nowe pary 2020 roku. Jakie związki zawiązały się w czasie pandemii?

Co sądzisz o tym artykule?
69
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0