Porady stylistki

Jak korzystnie dobrać stylizację do swojej figury? "Musimy poznać atuty sylwetki"

Porady stylistki

Jak korzystnie dobrać stylizację do swojej figury? "Musimy poznać atuty sylwetki"

Brak wiedzy na temat stylizowania własnego ciała często jest zastępowany modnymi ubraniami. Elementy garderoby powinny jednak podkreślać nasze atuty i ukryć mankamenty figury. Jak to zrobić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała kreatorka wizerunku i stylistka, Ela Lepianka.

Projekt Eli Lepianki

Stylistka Ela Lepianka we współpracy z fotografką, modelką i aktywistką body positive, Sarą Czarną, zrealizowała projekt, który ma uświadamiać, że odpowiednia stylizacja może optycznie zmienić całą figurę. Kobiety bowiem często popełniają podstawowy błąd. Jaki?

Sugerujemy się samym ubraniem, a nie tym, jak ono wpływa na naszą sylwetkę - stwierdziła w Dzień Dobry TVN Ela Lepianka.

Z tego powodu stylistka w ciągu jednego weekendu wykonała sesje zdjęciowe i zaprezentowała na sobie zdumiewające metamorfozy. Zdradziła, że jej fotografie rok przeleżały na dysku zewnętrznym, potem pokazywała je na szkoleniach oraz warsztatach, które prowadzi, lecz nadal ich nie publikowała w mediach społecznościowych. Odważyła się na to dopiero po dwóch latach, gdy uznała, że warto.

Nie mam idealnej sylwetki, ale to właśnie o to chodzi, żeby pokazać, że nie każda kobieta musi wyglądać idealnie - wyznała stylistka.

Jak dobrać stylizację do figury?

Podczas sesji zdjęciowych Ela zauważyła znaczne różnice nie tylko w swoim wyglądzie, ale również zachowaniu. Gdy pozowała w niekorzystnych stylizacjach czuła się niepewnie i nie miała dobrego nastroju. Z kolei na drugi dzień pozowała jak modelka i tryskała humorem. Ze względu na to postanowiła podpowiedzieć kobietom, co zrobić, by olśniewać.

- Nie da się wszystkich nauczyć wszystkiego, natomiast to my musimy siebie nauczyć i poznać atuty swojej sylwetki - tłumaczyła stylistka w naszym programie.

Jak dodała, nie można kategoryzować ubrań, dlatego że wszystko zależy od tego, co do poszczególnych elementów garderoby założymy. Ta sama koszula z różnymi rzeczami może bowiem zachwycać albo przerażać.

Nie możemy się sugerować, że dany element jest dla nas zły czy dobry, bo zależy, co my z nim zrobimy - mówiła kreatorka wizerunku.

Przez to, że atutem stylistki są zgrabne łydki, sprawdzały się u niej zestawy, które odsłaniały nogi. Dobrym wyborem były również asymetryczne elementy, które przysłaniały większe biodra i brzuch.

- Jeżeli ubranie samo w sobie na wieszaku nie ma kształtu, to na nas też nie będzie miało - podpowiedziała Ela Lepianka.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
75
13
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0