Porady

Idealna kobieta: cechy, charakterystyka

Podcast "Idealna kobieta" cz. 1

Porady

Idealna kobieta: cechy, charakterystyka

Podcast "Idealna kobieta" cz. 1

Badacze od dawna zastanawiają się, kim jest kobieta idealna. Okazuje się, że na podstawie wypowiedzi mężczyzn oraz dokładnych badań można stwierdzić, jaka powinna być idealna kobieta. Wśród najważniejszych cech wymienia się atrakcyjny wygląd fizyczny i inteligencję.

Dotychczas cechami idealnej kobiety zajmowali się głównie ewolucjoniści, którzy badali związki pomiędzy wyglądem kobiety, płodnością i posiadaniem partnera. W XXI wieku badacze zaczęli jednak zwracać uwagę także na cechy osobowościowe i portret psychologiczny kobiety idealnej.

Idealna kobieta: wygląd zewnętrzny

Zgodnie z poglądami ewolucjonistów atrakcyjność fizyczna kobiet może być sygnałem biologicznym dla mężczyzn co do płodności przedstawicielek płci pięknej. Przede wszystkim należy stwierdzić, że cechy kobiety idealnej zmieniały się na przestrzeni wieków. Od XXI wieku można zaobserwować nowy medialny wizerunek kobiety, tj. szczupłej, wysokiej, pewnej siebie, bardzo atrakcyjnej. Zdaniem ewolucjonistów i biologów w podświadomości mężczyzn istnieje pewien ideał dotyczący wyglądu zewnętrznego. Okazuje się, że spore znaczenie mają proporcje pomiędzy biustem, wcięciem w talii i biodrami. Kobiety o szerszych biodrach i większym biuście są podświadomie uważane za bardziej płodne. Spore znaczenie ma także symetria twarzy, która uznawana jest za bardzo atrakcyjną cechę. Zdaniem mężczyzn idealna kobieta to taka, która ma duże usta, niebieskie oczy i ciemne włosy. Badacze twierdzą, że długie nogi i duży biust (powyżej rozmiaru B) to zdecydowane zalety. Ponadto z jednej strony mężczyźni cenią kobiece kształty, a z drugiej zależy im na wysportowanej sylwetce u idealnej kobiety. Tak naprawdę można stwierdzić, że w zależności od upodobań mężczyzny można wyróżnić wiele różnych cech, które są uznawane za atrakcyjne. Warto także zaznaczyć, że ideał kobiecego piękna zmieniał się przez wieki. Na obrazach z XVII wieku królowały pulchne sylwetki, w wieku XIX podkreślano kobiecą talię, a w latach 50. XX wieku największym powodzeniem cieszyły się panie o dużym biuście i szerokich biodrach. Zwrot nastąpił w latach 90. i na początku XXI wieku, gdy zaczęto podziwiać kobiety wysportowane, szczupłe i filigranowe. Kanony urody zmieniają się, jednak mężczyźni wciąż cenią pewne cechy, takie jak symetria sylwetki i twarzy, duże usta, pełny biust.

Idealna kobieta: cechy charakteru

Nie mniej ważna od wyglądu zewnętrznego jest osobowość. Jaka powinna być idealna kobieta? Zdaniem badaczy wśród pożądanych cech charakteru można wymienić:

  • zaradność i zdolność do radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych,
  • wierność swojemu partnerowi,
  • inteligencję i wiedzę, nie tylko tę zdobytą w szkole, ale także znajomość ogólnych praw i reguł oraz zdarzeń w danym momencie na świecie,
  • pogodę ducha, optymizm,
  • szacunek do mężczyzny i respektowanie jego zdania.

Zdaniem mężczyzn istnieje także wiele cech, które są bardzo ważne w przypadku kandydatek na żonę. Taka kobieta powinna być opiekuńcza, godna zaufania, wyrozumiała, niezależna i dająca wsparcie, a także posiadająca różne pasje. Należy jednak zaznaczyć, że ideały nie istnieją i właściwie nie jest możliwe znalezienie wymarzonej partnerki. Nawet jeśli wygląd fizyczny okaże się taki, o jakim marzy dany mężczyzna, to kobieta może nie spełniać wymagań dotyczących cech charakteru. Obecnie uważa się, że atrakcyjność fizyczna ma duże znaczenie, jednak mężczyźni, którzy poszukują idealnej kobiety jako partnerki na długi związek lub małżeństwo, bardziej koncentrują się na cechach osobowościowych. Ciało i sylwetka zmieniają się wraz z wiekiem, natomiast dobry charakter zwykle pozostaje. Wraz z postępem technologicznym i przemianami społeczno-kulturowymi dawne ideały znaczą coraz mniej. Uważa się, że w XXI wieku mężczyźni szukają partnerki, a nie tylko gospodyni domowej. Z drugiej strony dla pewnej grupy mężczyzn najbardziej atrakcyjne są te kobiety, które zajmują się domem i dziećmi oraz są świetnymi matkami. Właśnie dlatego wysiłki badaczy związane z poszukiwaniem idealnej kobiety nigdy się nie kończą. W zależności od postaw mężczyzn, ich marzeń i wyobrażeń na temat partnerki mogą pojawiać się różne cechy wyglądu i charakteru, które są poszukiwane przez panów. Warto także zaznaczyć, że w czasach, w których bardzo dużo związków rozpoczyna się od flirtu internetowego, spore znaczenie ma zdolność zaprezentowania się przez kobietę. Znaczenie mają nie tylko zdjęcia, które wysyła do partnera, ale także jej cechy charakteru. W ten sposób na pierwszym spotkaniu mężczyzna może być już oczarowany pewnymi cechami kobiety.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
54
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0