Gwiazdy

Filip Pławiak: "Z Magdą Cielecką bardzo się lubimy"

Gwiazdy

Filip Pławiak: "Z Magdą Cielecką bardzo się lubimy"

"Chyłka - Zaginięcie" to serial, który jest adaptacją prozy Remigiusza Mroza. Jedną z głównych ról gra Filip Pławiak. Aktor wciela się w postać aplikanta Konrada Oryńskiego. O grze w serialu "Chyłka" i swojej karierze Filip Pławiak opowiedział w Dzień Dobry TVN. Zapytaliśmy go również o plotę jakoby łączyłoby go coś więcej z jego partnerką serialową Magdaleną Cielecką.

Filip Pławiak urodził się w 1989 roku. Przygodę z aktorstwem zaczął jeszcze w liceum. Występował wtedy w amatorskim teatrze prowadzonym przez Janusza Michalika. Brał również udział w konkursach recytatorskich. Po ukończeniu szkoły średniej postanowił zdawać do szkoły aktorskiej. Ale miał w zapasie alternatywę:

Po maturze stwierdziłem, że jeśli nie dostanę się do szkoły aktorskiej, będę studiował informatykę na krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. I przyrzekałem sobie, że nigdy już do aktorstwa nie wrócę. I pewnie tak by się stało, gdybym nie zdał egzaminów do łódzkiej filmówki.

- powiedział w jednym z wywiadów Filip.

Wyższej Szkołę Teatralną i Filmową w Łodzi aktor ukończył w 2012 roku, ale w filmie pojawił się po raz pierwszy dwa lata przed zakończeniem studiów. Zadebiutował wtedy w dramacie Jana Jakuba Kolskiego "Wenecja". Następnie pojawił się w komedii "Pokaż kotku, co masz w środku", "Pokłosiu", "Bilecie na księżyc" i "Czerwonym pająku". Grał również w serialach ("Na dobre i na złe", "Przepis na życie", "Głęboka woda", "Pakt" czy "Prawo Agaty").

>>> Zobacz także:

Filip Pławiak w roli Konrada Oryńskiego

Teraz możemy go oglądać w serialu "Chyłka". Wciela się w nim w postać Konrada Oryńskiego - idealisty z niezachwianą wiarą w sprawiedliwość, który po trzech latach aplikowania trafił na staż do jednej z najbardziej prestiżowych kancelarii w kraju – Żelazny & McVay. Jego patronką zostaje Joanna Chyłka (w tej roli Magdalena Cielecka), początki ich współpracy nie należą jednak do najłatwiejszych. Różnice między nimi zdają się świadczyć o braku potencjału na udaną współpracę. On jest wegetarianinem, ona uwielbia mięso. On jeździ autobusem, ona terenówką. On wierzy, że w każdym drzemie pierwiastek dobra, ona nie ma co do tego złudzeń. Jednak kiedy znajdują się w samym środku kryminalnej zagadki, stają się nieprzeciętnym zawodowym duetem, a ich odmienne temperamenty zaczynają ze sobą współgrać. Oryński zdaje sobie sprawę z ogromnej szansy, jaką jest dla niego możliwość obserwowania Chyłki i choć nie zawsze rozumie motywy postępowania swojej szefowej, pozostaje pod ogromnym wrażeniem jej skuteczności i talentu. W momentach krytycznych potrafi przejąć inicjatywę, zyskując tym samym szacunek mentorki. Zdecydowanie nie są banalnym układem mistrzyni-uczeń.

Co aktor sądzi o granej przez siebie postaci?

Bardzo polubiłem tę postać, była dla mnie ciekawym wyzwaniem, trochę innym niż te, z którymi przyszło mi ostatnio się zmierzyć. To młody ambitny chłopak, dopiero wkraczający w prawniczy świat. Początkowo nieśmiały i wycofany ale potem, zapewniam, pokaże więcej pazura, a jego relacja z Chyłką też będzie ewoluować.

- stwierdził.

W prasie plotkarskiej pojawiły się informacje sugerujące, że Filik Pławiak i Magdalena Cielecka mają się ku sobie. Czy rzeczywiście?

Od trzech lat mam dziewczynę i jest nam ze sobą dobrze, a z Magdą Cielecką lubimy się w pracy i poza nią.

- stwierdził aktor.

"Chyłka" - opis fabuły serialu

Joanna Chyłka należy do czołówki najlepszych karnistów w Polsce. Na sali sądowej nie ma sobie równych. Nie boi się żadnego zawodowego wyzwania i nigdy nie przegrywa powierzonych jej spraw. Gdy znajoma sprzed lat prosi ją o pomoc, Chyłka, wraz ze swoim nowym aplikantem, rozpoczyna prawnicze śledztwo w sprawie zaginięcia trzyletniej Nikoli Szlezyngier. Czy obrońcy zdołają ustalić, kto stoi za zniknięciem dziecka? „Chyłka – Zaginięcie” to historia prawniczo-kryminalna, która angażuje widzów już od pierwszego odcinka. Produkcja przyciąga jednak nie tylko intrygującą zagadką. W centrum znajduje się przede wszystkim ona – Chyłka, bezkompromisowa prawniczka. Aby bronić swoich klientów, korzysta nie tylko ze swojej wiedzy. Inteligencja, odwaga oraz determinacja pomagają jej wygrać każdą sprawę. Serial jest pierwszą ekranizacją prozy Remigiusza Mroza, pisarza, którego twórczość stanowi fenomen literacki ostatnich lat. Autor bestsellerowych kryminałów stworzył postać pani mecenas, która swoją inteligencją, uporem i ciętym dowcipem potrafi zwyciężyć w każdym prawniczym pojedynku. Podczas procesów Chyłka ujawnia wiele twarzy – potrafi swoją wnikliwością i precyzją doprowadzić do szału prokuratora, by po chwili słodkim spojrzeniem zabiegać o przychylność sądu. Doskonałą znajomość prawa, intelekt i spryt wykorzystuje, by pokonać przeciwnika na sali sądowej, która jest dla niej tym, czym scena dla aktora. Gdy Angelika Szlezyngier, znajoma z przeszłości, kontaktuje się z Chyłką, by prosić ją o pomoc prawną, pani mecenas decyduje się wziąć sprawę, która komplikuje się coraz bardziej w miarę postępowania śledztwa. Małżeństwo Szlezyngierów odkrywa, że zniknęła ich córka, trzyletnia Nikola. Policja, przeszukując dom, nie znajduje śladów porwania. Wszystkie poszlaki wskazują na winę rodziców. Obawiając się postawienia zarzutów, małżeństwo prosi o pomoc Chyłkę, która przybywa na miejsce ze swoim nowym aplikantem – Kordianem „Zordonem” Oryńskim. Czy wspólnie zdołają doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału? Czy, mimo różnic i skrajnie odmiennych charakterów, stworzą zgrany prawniczy duet?

Obsada serialu "Chyłka"

W serialu grają: Magdalena Cielecka (Joanna Chyłka), Filip Pławiak (Kordian „Zordon” Oryński), Katarzyna Warnke (Angelika Szlezyngier), Michał Żurawski (Dawid Szlezyngier), Jacek Koman (Harry McVay), Szymon Bobrowski (Artur Żelazny), Piotr Stramowski (Adam Kosmowski), Piotr Żurawski (Kormak), Mirosław Haniszewski (Wito), Mirosław Baka (Antoni Ekiel), Olga Bołądź (Magda), Jerzy Schejbal (Filip Obertał), Jakub Gierszał (Piotr Langer Junior), Artur Żmijewski (Piotr Langer Senior).


Co sądzisz o tym artykule?
57
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
27.04.2019
Bogumiładuzm
Fajny chłopak, kibicuję mocno :)