Dziecko

Ferie 2020. Jakie atrakcje czekają na dzieci w mieście?

Dziecko

Ferie 2020. Jakie atrakcje czekają na dzieci w mieście?

W czterech kolejnych województwach rozpoczęły się ferie zimowe. Długo wyczekiwaną przerwą od szkoły cieszą się właśnie uczniowie z województw: mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Zima w mieście nie musi być nudna. Zobacz ciekawe miejsca, które można odwiedzić z dziećmi w czasie ferii.

Ferie zimowe w Warszawie

Od 10 lutego warszawscy uczniowie mogą korzystać z licznych zajęć edukacyjno-wychowawczych, naukowych, kulturalnych i sportowych organizowanych na terenie stolicy. Akcja „Zima w mieście” na stałe wpisała się do kalendarza młodych warszawiaków i z pewnością umili im czas.

Wiele atrakcji oferuje w tym roku Zimowy Narodowy. PGE Narodowy zaprasza codziennie od godziny 9.00 na szaleństwo na łyżwach, 12-metrowej Górce Lodowej, skateparku i curlingu. Do aktywnego relaksu zaprasza również ochocka Górka Szczęśliwicka, dzięki której na parę godzin zapomnimy, że w Warszawie nie ma śniegu.

Korzystając z czasu wolnego warto wybrać się z dziećmi do Centrum Nauki Kopernik. Na zwiedzających czeka ponad 400 eksponatów, pozwalających odkryć prawa rządzące światem, mini warsztaty, pokazy naukowe, Teatr Robotyczny, Teatr Wysokich Napięć oraz zajęcia w laboratoriach edukacyjnych i planetarium.

Moc atrakcji oferują również baseny, lodowiska i inne obiekty sportowe, które przygotowały liczne niespodzianki dla uczniów w każdym wieku.

Ferie zimowe w Szczecinie

Tradycyjnie bogatą ofertę rozrywek dla odpoczywających uczniów przygotował szczeciński Pałac Młodzieży. Dzieci mogą wziąć udział w licznych warsztatach edukacyjnych, imprezach sportowych i rozrywkowych. Wśród nich znalazły się m.in. zajęcia fotograficzne, muzyczne oraz języka migowego.

W swoje mury zaprasza również Zamek Książąt Pomorskich. Dla uczniów w każdym wieku zaplanowane zostały kursy rozwijające ich talenty artystyczne. Do wyboru są liczne warsztaty i zajęcia.

Wielbicieli zwiedzania z dreszczykiem zainteresuje zapewne oferta zwiedzania szczecińskich podziemi oraz bunkrów z czasów II wojny światowej. Do wyboru są trzy trasy pełne interesujących eksponatów, nagrań i historii.

Ferie zimowe we Wrocławiu

Wrocławskie Hydropolis zaprasza wszystkich uczniów do zgłębiania wiedzy o wodzie. W centrum zobaczyć można gablotę z puchem imitującym burzę śnieżną, scenę polowania żarłacza tygrysiego na ławicę 1500 tuńczyków oraz niezwykłe stworzenia głębinowe.

Niemniej atrakcji czeka na dzieci w Afrykarium. Wrocławski ogród zoologiczny poleca „Egzotyczne spotkania”. Uczestnicy dwugodzinnego spaceru spotykają się z opiekunami zwierząt, którzy opowiadają o swoich podopiecznych i dzielą się opowieściami z ich codziennego życia.

Fani kosmosu i robotów zainteresuje oferta Kosmicznych Półkolonii w Hali Stulecia. W ramach Dziecięcego Studia Architektury dowiemy się, kiedy i w jakim celu powstał pierwszy robot, jak duży jest kosmos i czym są ozoboty.

Ferie zimowe w Opolu

Największą organizowaną w Opolu akcją jest „Biała Zima”. W imprezie uczestniczy wiele obiektów, m.in. lodowisko „pod chmurką” oraz ścianka wspinaczkowa. Chętni mogą spróbować swoich sił w zawodach zorganizowanych w ramach Zimowej Akademii Sportu.

Z okazji ferii Muzeum Polskiej Piosenki przygotowało warsztaty w studiu nagrań dla dzieci w wieku 7 – 12 lat. Dodatkowo, na pasjonatów polskiej muzyki czeka również „Foggorama - pokój zagadek”. Atrakcja łączy nieudostępniane wcześniej pamiątki po Mieczysławie Foggu oraz kreatywną rozrywkę, która sprawdza umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość, kojarzenie faktów oraz pracy w grupach.

Moc atrakcji przygotował także Jurapark w Krasiejowie. Park Nauki i Rozrywki oferuje liczne zajęcia i wycieczki zarówno dla młodszych , jak i starszych dzieci.

Na rodzinny wypad warto rozpatrzyć propozycję Zamku w Mosznej. W ferie odbędą się tam magiczne warsztaty z zielarstwa i ziołolecznictwa oraz zajęcia z eliksirami, zaklęciami, talizmanami i amuletami. Uczestnicy zgłębią techniki tańca, a także historię i legendy Zamku Moszna. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też: 

Jak spędzić ferie zimowe z dziećmi?

Ferie 2020 w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim. Atrakcje dla dzieci

Ferie w mieście. Jak zorganizować dziecku czas wolny?

Co sądzisz o tym artykule?
83
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0