Sport i fitness

Ewa Piątkowska - mistrzyni świata w boksie pracuje na lotnisku. Obecnie ze sportu nie mogłaby się utrzymać

Sport i fitness

Ewa Piątkowska - mistrzyni świata w boksie pracuje na lotnisku. Obecnie ze sportu nie mogłaby się utrzymać

Ewa Piątkowska to najbardziej utytułowana polska pięściarka w historii. Pierwsza polska mistrzyni Europy i mistrzyni świata WBC - najbardziej prestiżowej federacji bokserskiej. Niestety ze sportu nie jest się w stanie utrzymać, dlatego pracuje na lotnisku. Czy jest szansa, aby gaże w boksie kobiecym i męskim zostały wyrównane? Na czym polega jej praca na lotnisku? Pięściarkę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

Ewa Piątkowska jest najbardziej utytułowaną pięściarką naszego kraju. Zdobyła mistrzostwo Europy i mistrzostwo świata w kategorii WBC.

>>> Zobacz także:

Jej początki z boksem były dość oryginalne. Po pierwsze, zaczęła trenować tę dyscyplinę dość późno, bo w wieku 22 lat, a po drugie, zajęła się nią z powodu... nadmiaru kilogramów.

Spędziłam dwa lata w Stanach Zjednoczonych, później rok w Londynie. Studiowałam tam Prawo i wróciłam o wiele pulchniejsza niż wszyscy byli do tego przyzwyczajeni. Ponieważ źle się z tym czułam, postanowiłam coś z tym zrobić. Klub bokserski był blisko mojego domu.

- zdradziła.

Ewa Piątkowska szybko polubiła pięściarstwo i postanowiła zająć się nim na poważnie. Podzieliła się tą nowiną z rodzicami, oni jednak nie wykazali zbytniego entuzjazmu pomysłem córki.

Przyjechała do nas z wiadomością, że nie chce studiować Prawa w Londynie, tylko chce zostać mistrzem świata w boksie. Dla mnie to był szok i do dzisiaj nie mogę się z tego otrząsnąć.

- wspomina tata Ewy, Jacek Piątkowski.

To jest dla mnie bardzo duży stres, nad którym wogóle nie umiem panować. Gdybym na przykład poszła do sali, w której odbywa się walka, to jestem pewna, że cały czas patrzyłabym w podłogę.

- dodała mama Ewy, Grażyna.

Sukcesy Ewy Piątkowskiej w boksie

Dziewczyna szybko zaczęła odnosić sukcesy, w 2007 zdobyła mistrzostwo Śląska, a w 2008 wicemistrzostwo Polski. Na zawodowym ringu zadebiutowała w 2013 roku, podczas gali w Pionkach. W styczniu 2015 zdobyła pas WBC Silver, w listopadzie tego samego roku - tytuł mistrzyni Europy w boksie zawodowym kobiet (pas EBU), a we wrześniu 2016 roku - tytuł mistrzyni świata federacji WBC.

Praca na lotnisku

Mężczyźni mający dorobek Ewy chwalą się w mediach społecznościowych drogimi samochodami i biżuterią, natomiast ona wrzuca tam zdjęcia ze swojej pełnoetatowej pracy na warszawskim lotnisku Chopina, gdzie zajmuje się komunikacją z pilotami. W tym momencie z bosku nie mogłaby się utrzymać.

Dbam o to, aby po przylocie wszystko odbywało się sprawnie. Rozmawiam z pilotami, wyprowadzam ich na drogę kołowania, mówię im, kiedy mogą uruchamiać silniki. Jako ostatnia oglądam samolot przed odlotem.

- wyjaśniła Ewa.


Co sądzisz o tym artykule?
68
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0