Dziecko

Edyta Pazura: „Temat karmienia piersią jest bardzo newralgiczny”

Dziecko

Edyta Pazura: „Temat karmienia piersią jest bardzo newralgiczny”

Macierzyństwo to wspaniały, ale i trudny czas, któremu towarzyszą liczne wątpliwości. Wśród nich jest kwestia karmienia piersią, nadal wzbudzająca wiele dyskusji. Jedna z kontrowersji dotyczy tego, czy wypada to robić w miejscach publicznych. 

Postrzeganie karmienia piersią

Widok matki karmiącej dziecko w przestrzeni publicznej przez jednych uważany jest za całkowicie normalny, dla niektórych jest absolutnie niedopuszczalny. Wiele kobiet, pod wpływem presji otoczenia, dokłada wszelkich starań, żeby ukryć się przed wzrokiem innych.

Jedną z orędowniczek karmienia piersią w miejscach publicznych jest Edyta Pazura, która niedawno opublikowała na Instagramie swoje zdjęcie z półtoraroczną córką.

Moi obserwujący wiedzą, że jestem matką trojga dzieci i wykorzystuję swoje zasięgi w słusznej sprawie. Bo to jest ważne. Zaczęłam szukać, o czym mogę napisać, co mogę pokazać. Pytałam różnych kobiet z czym miały problem, jako matki. Okazało się, że temat karmienia piersią jest bardzo newralgiczny – zauważyła Edyta Pazura.

Zdaniem Edyty, sytuacja ulega poprawie, ale wciąż stanowi problem, szczególnie dla starszych pokoleń. Zwróciła jednak uwagę na to, że świat idzie do przodu, co daje nadzieję na większą swobodę dla karmiących mam. Na rynku dostępne są gadżety - takie jak odpowiednia odzież czy chusty - które z pewnością pomogą wielu kobietom i sprawią, że zarówno one, ich dzieci, jak i wszyscy dookoła, będą się czuć komfortowo.

U mnie też zaszedł pewien proces. Pierwszy raz zostałam matką, gdy miałam 21 lat i też się kryłam. Wmawiano mi, że to jest intymny moment z dzieckiem. Kosztowało mnie to naprawdę dużo nerwów. W końcu przyszedł moment, gdy stwierdziłam, że absolutnie nie będę się z tym kryć – wyznała Edyta.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Specjalista radzi, jak ubezpieczyć dziecko na ferie

Ekspertka o nastolatkach: „Biologicznie nie są gotowi zasnąć przed północą”

Co zrobić, gdy dziecko bez przerwy rozkopuje się w nocy?

Co sądzisz o tym artykule?
55
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0