Gwiazdy

Drużyna Szpiku, czyli gwiazdy, które nie szczędzą wysiłku, by pomóc potrzebującym

Gwiazdy

Drużyna Szpiku, czyli gwiazdy, które nie szczędzą wysiłku, by pomóc potrzebującym

W modnej poznańskiej restauracji gwiazdy wcieliły się w rolę kelnerów i obsługiwały gości. Wszystko w szczytnym celu - by wesprzeć akcję Drużyna Szpiku, której celem jest propagowanie idei dawstwa szpiku oraz wspieranie dzieci chorujących na białaczkę. Dzień Dobry TVN w tym szlachetnym przedsięwzięciu reprezentował Bartek Jędrzejak.

Drużyna Szpiku w Poznaniu

Znani i lubiani obsługiwali klientów poznańskiej restauracji Petit Paris przez całą sobotę. Wśród kelnerów i kelnerek byli m.in. aktorka Katarzyna Bujakiewicz, piosenkarka Kasia Wilk, dziennikarz Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak, sportowcy Szymon Ziółkowski, Damian Wrzesiński, byli piłkarze Lecha Poznań – Piotr Reiss, Marcin Kikut, Paweł Wojtala, raperzy Doniu i Kaczor a także piękna Miss Polonia Województwa Wielkopolskiego 2019 Aleksandra Wawrzynkiewicz.

Jak przyznał Bartek Jędrzejak praca kelnera jest ciężka, ale wspieranie Drużyny Szpiku warte jest każdego wysiłku, dlatego robi to nie po raz pierwszy!

Czas oczekiwania na danie do czterech godzin, bo kompletnie sobie z tym nie radzimy. Ja gram, że umiem być kelnerką.

- żartowała Kasia Bujakiewicz, która jest w radzie fundacji Dar Szpiku.

Sądząc z tłumów zadowolonych gości, celebryci jednak nie najgorzej sprawdzili się w roli obsługi restauracji!

Czym jest Drużyna Szpiku?

Głównym celem działań Drużyny Szpiku jest maksymalne zwiększenie liczby osób zarejestrowanych w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej, a tym samym zwiększenia szans na wyzdrowienie osób dotkniętych chorobą nowotworową, dla których przeszczep szpiku kostnego od dawcy niespokrewnionego jest szansą na wyzdrowienie. 

Wyzwanie to udaje się realizować z sukcesem – w 2008 roku Centralny Rejestr Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej liczył ok. 5000 zarejestrowanych dawców, pod koniec 2013 było już ich ok. 540 tysięcy. Zamierzeniem docelowym jest minimum 2 miliony zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku.

Co sądzisz o tym artykule?
74
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0