Związki i seks

Do zakochania jeden taneczny krok! Jak wyglądają taneczne randki?

Związki i seks

Do zakochania jeden taneczny krok! Jak wyglądają taneczne randki?

Kiedy ludzie tańczą ze sobą, tworzy się między nimi specyficzna więź. Na lekcje tańca coraz częściej przychodzą osoby, które szukają nowych znajomych, przyjaźni, a często zdarza się, że znajdują tam również swoją drugą połówkę! Właśnie dlatego dla singli powstała inicjatywa tanecznych randek. Na czym one polegają? Czy każdy może wziąć w nich udział? 

Taniec to nie tylko jedną z możliwości aktywności fizycznej, ale również jest formą komunikacji z drugim człowiekiem. Partnerzy w tańcu są ze sobą blisko fizycznie. Wiąże się to ze zmniejszeniem dystansu do drugiej osoby. Instruktorzy tańca wpadli na pomysł, aby połączyć tradycyjne zajęcia taneczne z formą spotkania towarzyskiego. Stworzyli taneczne randki.

Zobacz także: Cha-cha – taniec dla dzieci oraz dorosłych

Sposób na znalezienie miłości

Lekcje tańca zwiększają w nas poczucie własnej wartości oraz rozwijają umiejętności interpersonalne. Między tańczącymi tworzy się specyficzna więź, która może zapoczątkować prawdziwe uczucie. Osoby, które wcześniej się nie znały, podczas wspólnego tańca odkrywają w w sobie wyjątkowe cechy.

Taniec otwiera ludzi na siebie, ludzie mogą lepiej siebie poznać w tańcu

- mówi Mateusz Górny, który poznał żonę na zajęciach tanecznych.

Do zakochania jeden krok

Wystarczy być otwartym na nowe doświadczenia oraz pokonać własną barierę fizyczną  w rozpoczęciu lekcji. Większość szkół oferuje solowe zajęcia taneczne. Bierze w nich udział coraz więcej samotnych osób, które deklarują, że dzięki zajęciom zawierają nowe znajomości. Są również tacy, którzy w szkole tańca odnaleźli prawdziwą miłość.

Z Mateuszem poznaliśmy się na kursie tańca, jesteśmy po ślubie 5 lat"

- komentuje Kamila Szczepańska-Górna, która poznała męża na kursie tańca.

Zobacz także: Walc wiedeński – pomysł na pierwszy taniec. Ania Bosak pokazuje kroki i figury

Taneczne randki 

Ta nowa forma kursów daje dużo możliwości. Osoby przychodzą, aby nauczyć się nowych kroków i stylów tańca, jak również by nawiązać nowe znajomości.

Na tanecznej randce jestem już drugi raz, jest to nowość i wcześniej o niej nie słyszałam. Oczywiście chciałabym poznać swoją drugą połówkę, ale również dobrze spędzić czas

- dodaje Paulina Smagło uczestniczka tanecznych randek.

Spotkania 

Taniec lepszy od portali randkowych

Organizatorzy tanecznych randek dostosowują formy zajęć ruchowych, aby przypominały one bardziej spotkania towarzyskie. Uczestnicy dostają naklejki z imionami, są wśród nich częste wymiany partnerów. W dzisiejszych czasach osoby by nawiązać nowe znajomości, często korzystają z internetowych portali randkowych. Uczestnicy tanecznych randek uważają, że realny,  kontakt pozwala lepiej poznać drugiego człowieka. 

Nie ufam portalom, z tego względu, że wiele osób tam kłamie. To nie jest rzeczywiste. Ja preferuje kontakt twarzą w twarz

- mówi jedna  z uczestniczek zajęć Lilianna Kołodziej-Gawle.

Więcej:

Co sądzisz o tym artykule?
5
1
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0