Ślub i wesele

Bajkowe wesela. Pomysły na prezent ślubny

Ślub i wesele

Bajkowe wesela. Pomysły na prezent ślubny

Najczęstszymi prezentami ślubnymi są kwiaty, wino i pieniądze. Dobrze jest dopasować upominek do zainteresowań lub charakteru Państwa Młodych. Oryginalne prezenty na ślub są zawsze zapamiętywany na długo, ale podobnie jak większość rzeczy i one podlegają trendom. W dzisiejszym materiale zaprezentowaliśmy popularną wśród młodych par modę na niesienie pomocy, a w studiu Dzień Dobry TVN gościła dekoratorka ślubna Martyna Gabriel. 

Moda ślubna przybiera różne formy. Obecnie, dominującym trendem jest przepych. Młodzi decydują się na duże, pełne zbytku wesela w pałacowych wnętrzach. Częstym tematem przewodnim jest więc klasa, szyk i blask. Klimat kreują eleganckie dekoracje: kryształowe żyrandole, kolumny, wysokie kandelabry i kwiaty; najlepiej w kolorach metali szlachetnych: złota i srebra. W wystroju sali weselnej świetnie sprawdzą się również biel i beż, a także bardziej nasycone barwy takie, jak burgund, czy butelkowa zieleń. Oryginalności aranżacji dodadzą na pewno bieżniki, podtalerze i świeczniki.

Moda na pomaganie

Inny panujący obecnie trend ślubny dotyczy prezentów. Od jakiegoś czasu wśród par młodych panuje moda na przekazywanie swoich ślubnych podarunków na cele charytatywne. Goście są odpowiednio wcześnie informowani o tym, że państwo młodzi zbierają dary na rzecz wybranej instytucji czy akcji dobroczynnej, dzięki czemu kupowane prezenty mają szansę przysłużyć się potrzebującym.


Jak wybrać prezent na ślub?

Prezent na ślub wydaje się być tylko dodatkiem do całej ceremonii, w rzeczywistości jednak odgrywa bardzo ważną rolę. Upominek może być praktyczny – pomocny w małżeńskim życiu, śmieszny – wzbudzać radość lub oryginalny - wyróżniać się na tle innych i jest długo pamiętany. Prezent dobrze dopasowany do młodej pary będzie pamiątką na całe życie. W wyborze tego wyjątkowego podarunku trzeba kierować się nie tylko względem praktycznym. Jeśli młoda para jest szalona, dobre wrażenie zrobi na niej oryginalny prezent na ślub. Jeśli przyszli małżonkowie lubią otaczać się luksusowymi przedmiotami, trzeba postawić na upominek z klasą. Istotny jest też wymiar uroczystości. Prezent na ślub cywilny o skromnym charakterze powinien być nieco stonowany. Jeśli zaś młoda para hucznie świętuje, z pewnością doceni nietypowy podarunek.

Pomysł na prezent na ślub

To, jaki prezent na ślub spodoba się młodej parze, warto sprawdzić jeszcze przed samą uroczystością. Wystarczy poznać gust przyszłych małżonków, ich upodobania i marzenia. Oto propozycje upominków, które są świetną inspiracją:

  • Oryginalny prezent na ślub – dobrą propozycją są spersonalizowane gadżety, np. kubki, pościel, koszulki, kieliszki. Odważna młoda para, która lubi aktywny tryb życia, ucieszy się z voucherów na ekstremalne przygody, takie jak lot paralotnią lub samolotem, nurkowanie, spływy wodne, rajdy off road, wspinaczka, aerotunel, kitesurfing, flyboard i wiele innych.
  • Śmieszny prezent na ślub – jeśli zależy nam na tym, aby upominek wywołał uśmiech na twarzy przyszłych małżonków, warto postawić na wyjątkowy gadżet. Może nim być tłuczek żony, humorystyczne książki o rodzinie, plakat lub obraz z wizerunkiem pary młodej, gry małżeńskie, wielki szlafrok dla pary, bukiet z pieniędzy czy poduszki ze śmiesznym nadrukiem.
  • Prezent na ślub zamiast kwiatów – wiele par rezygnuje z bukietów na rzecz innych, bardziej praktycznych rzeczy. Mogą to być przedmioty związane z zainteresowaniami pary – książki lub wino. Zamiast kwiatów młodzi proszą o przelew na cel charytatywny lub zbiórkę na konkretny cel, np. dla dzieci, konkretnej osoby lub dla schroniska. Ciekawym prezentem będzie też kupon na loterię, dzięki któremu przyszli małżonkowie mają szansę podreperować swój budżet.
  • Prezent na ślub DIY – prezent wykonany samodzielnie sprawia ogromną satysfakcję. Własnoręcznie wykonana szkatułka, ramka ze zdjęciami czy „tort” z ręczników z pewnością doceni młoda para. Kreatywny prezent na ślub, który można wykonać samemu, to również upominek pieniężny w ramce. Wystarczy zagiąć banknoty w taki sposób, aby utworzyły liczbę 1 mln zł. Całość wystarczy włożyć w ramkę i opatrzyć napisem „Wasz pierwszy milion”.
  • Elegancki prezent na ślub - taki upominek będzie odpowiedni dla pary, która lubi otaczać się stylowymi przedmiotami. Eleganckie praliny, drobny sprzęt AGD w nowoczesnej odsłonie (wyciskarka do cytrusów, młynek do kawy itp.), efektowny serwis kawowy lub designerski gadżet będzie ciekawą, gustowną propozycją.

Prezent na ślub od konkretnych gości

Upominek ślubny powinien nieco różnić się w zależności od osoby, która go wręcza. Prezent od bliskich może być bardziej osobisty niż podarunek od dalszych znajomych. Co wypada a czego nie konkretnym gościom?

  • Prezent na ślub od świadkowej – bliska osoba, która zna charakter państwa młodych powinna wiedzieć, co spodoba się im najbardziej. Jeżeli młoda para zbiera fundusze na jakiś cel, warto wspomóc ich finansowo. Jeśli przyszła żona lubi gotować, a przyszły mąż majsterkować, najlepiej wybrać podarunek związany z ich zainteresowaniami. Można też postawić na bardziej osobisty prezent, np. własnoręcznie zrobioną księgę gości lub pamiątkową ramkę z wyjątkową dedykacją.
  • Prezent na ślub od chrzestnej – powinien być nieco bardziej elegancki, odpowiednią propozycją będzie tutaj ponadczasowa zastawa, sztućce lub stylowe kryształy.
  • Prezent na ślub dla koleżanki – jeśli z młodą parą łączą nas tylko luźne, koleżeńskie więzi, upominek jest zwykle bardziej skromny. Dla znajomych, oprócz wręczenia koperty, kupuje się praktyczne elementy wyposażenia domu.

Zobacz też:

Pomagają osobom niepełnosprawnym. Ich marzeniem jest nowy bus

Wspomnienia lat dziecinnych, czyli dlaczego warto pisać pamiętniki dla dziecka

Telefoniczny savoir vivre. Co robić, aby nie popełnić gafy?

Co sądzisz o tym artykule?
88
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0