Motoryzacja

Amerykańskie samochody – bezpieczne, wygodne, świetnie wyposażone

Mężczyzna na tle dużego samochodu, jeepa i gór. Przyroda.

Fot. Hero Images / Getty Images

Motoryzacja

Amerykańskie samochody – bezpieczne, wygodne, świetnie wyposażone

Mężczyzna na tle dużego samochodu, jeepa i gór. Przyroda.

Fot. Hero Images / Getty Images

Pobudzają wyobraźnię, wzbudzają podziw, są też przedmiotem zazdrości. Amerykańskie samochody, niegdyś oglądane przede wszystkim w filmach z Hollywood, dziś znacznie łatwiej sprowadzić zza oceanu do prywatnego użytku. Które samochody amerykańskie są godne uwagi? Jakie amerykańskie marki samochodów najłatwiej kupić?

W roku 2017 w Polsce zarejestrowano blisko pół miliona nowych aut. W tym czasie w USA sprzedaż jednego tylko – najpopularniejszego – modelu była dwukrotnie wyższa. Spośród amerykańskich samochodów taki wynik osiągnął produkowany do 1948 roku Ford F-150 (pick-up). W ciągu dwunastu miesięcy 2017 roku w USA sprzedano blisko osiemnaście milionów aut i nie był to wcale rekordowy okres. Marki samochodów amerykańskich , które cieszyły się największym wzięciem, to wspomniany już Ford F-150, poza nim bardzo dużym powodzeniem cieszył się Chevrolet Silverado i RAM. Poza nimi były to też japońskie marki – Toyota, Honda, Nissan. Samochody amerykańskie równie mocno oddziałują na nabywców w Europie i w Polsce. Chętnie zaopatrujemy się w SUV-y zza oceanu, luksusowe vany, pick-upy oraz auta kojarzone z tzw. american dream – mustangi, corvetty, chryslery. Są one coraz bardziej popularne na naszych drogach, dlatego też wielu kierowców zastanawia się na przykład, czy części do samochodów amerykańskich łatwo dostać lub jaka jest szansa, by kupić tanie amerykańskie samochody.

Zobacz film: Wzrost akcyzy na samochody. Źródło: Dzień Dobry TVN

Amerykańskie marki samochodów – co z częściami?

Z czym kojarzymy przede wszystkim amerykańskie samochody ? Bardzo przestronne, świetnie wyposażone, wygodne auta z benzynowym silnikiem o dużej pojemności i automatyczną skrzynią biegów. Do tego design, z jednej strony inspirowany motoryzacyjną tradycją funkcjonujących wiele lat na rynku koncernów, jednak zawsze idący w parze z nowoczesnością. Przemysł samochodowy to wciąż jedna z gałęzi zajmująca wyjątkową pozycję w gospodarce USA. Nic dziwnego, że samochody amerykańskie wytwarzane w Detroit, Toledo, Cleveland czy Atlancie są coraz bardziej pożądane w naszych stronach. Jeśli dodamy do tego fakt, że amerykańskie samochody słyną z bezawaryjności i sporej żywotności oraz charakteryzują się solidną konstrukcją, trudno pominąć te zalety przy decyzji o zakupie. A części do samochodów amerykańskich ? Czy i one są równie łatwo dostępne, jak amerykańskie samochody w Polsce? Wystarczy skorzystać z przeglądarki internetowej, by zorientować się, że dla wielu firm naprawa samochodów amerykańskich to żaden problem, podobnie zresztą jak sprzedaż części do amerykańskich samochodów . Oryginalne podzespoły oraz zamienniki do jeepa, dodge’a, chevroleta, forda, pontiaca i innych amerykańskich marek są stale dostępne w ich ofercie. Wiele warsztatów specjalizujących się w naprawach amerykańskich samochodów zachęca również do przystosowania ich pod instalację LPG, jest to bowiem bardzo proste.

Amerykańskie samochody na sprzedaż

Jakie auta z USA cieszą się popularnością w Europie i Polsce? Stałych odbiorców mają klasyki, czyli stare samochody amerykańskie . Model Forda Mustanga z 1974 roku można kupić dzięki internetowym stronom za 30 tysięcy złotych. Ceny o dekadę starszych fordów mustangów oscylują w granicach 170–200 tysięcy złotych. To przede wszystkim amerykańskie samochody sportowe , ale nie tylko. Z kolei Ford Fairlane z 1958 roku wyceniony jest na 75 tysięcy złotych. Te modele oraz różne inne marki amerykańskich samochodów znaleźć można na popularnych portalach aukcyjnych lub stronach giełdowych. Auta są dobrze utrzymane i fascynujące dzięki swojemu designowi. Spośród nowszych marek samochodów amerykańskich popularnością wśród europejskich klientów cieszą się droższe modele typu SUV czy van. Są też auta powypadkowe, które przeszły gruntowny remont już po przebyciu oceanu. Amerykańskie samochody na sprzedaż znaleźć można w ofercie na licznych w internecie amerykańskich aukcjach samochodowych lub amerykańskich stronach z samochodami . Rejestracja na takich stronach jest darmowa. Można wybierać spośród kilkuset tysięcy możliwości pośród samochodów – powypadkowych lub nieuszkodzonych. Firmy oferują pomoc w zakupie samochodu na północnoamerykańskich aukcjach lub bezpośrednio u dilera. Zajmują się organizacją transportu naziemnego z miejsca sprzedaży do portu lub magazynu, obsługą dokumentów dla eksportu samochodu oraz zabezpieczeniem transportu morskiego. Klient musi oczywiście zapłacić za cały ten proces i czekać na odbiór wymarzonego samochodu.

Amerykańskie marki samochodów – lista

· Ford,

· Cadillac,

· Jeep,

· Chrysler,

· Chevrolet,

· Dodge,

· Hummer,

· RAM,

· Pontiac,

· Buick,

· GMC,

· Lincoln,

· Mack,

· Mercury,

· Mosler,

· Panoz,

· Tesla.

Co sądzisz o tym artykule?
93
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0