Artykuł z cyklu ''Zasmakuj radości życia z Kinder Country!'' strona główna cyklu
KINDER COUNTRY

A może nad morze? Województwo Zachodniopomorskie zaprasza 

Woliński Park Narodowy

Woliński Park Narodowy/Shutterstock

KINDER COUNTRY

A może nad morze? Województwo Zachodniopomorskie zaprasza 

Woliński Park Narodowy

Woliński Park Narodowy/Shutterstock

Żeby zwiedzać, wcale nie trzeba jechać daleko. Znasz już dokładnie Szczecin, ale chcesz poznać lepiej otaczające go wyjątkowe miejsca? Tych na Pomorzu Zachodnim nie brakuje.

Zachodniopomorskie – o województwie

Natura, szerokie plaże, cudowne zachody słońca i dzikie jeziora. Zachodniopomorskie przyciąga nie tylko pięknem natury, ale także tajemniczymi i ciekawymi miejscami. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Od czego warto zacząć?

Wyspa Wolin

Największa polska wyspa od stałego lądu oddzielona jest Zalewem Szczecińskim i cieśniną Dziwną, a od Wyspy Uznam – cieśniną Świną. Utrzymuje się głównie z turystyki, rybołówstwa i rolnictwa. Jednak najpiękniejsza jest w tym wszystkim zdumiewająca przyroda, którą możesz podziwiać w Wolińskim Parku Narodowym, znajdującym się na jej terenie. Po długiej przechadzce odpocznij nad jeziorem turkusowym, które swoją nazwę zawdzięcza niezwykłej barwie wody. Co jeszcze warto zwiedzić na wyspie? 

Jeżeli chcecie zobaczyć żubry (tak, tak, są też na morzem!), wybierzcie się do zagrody pokazowej. Po zwiedzaniu koniecznie udajcie się na pobliskie klify. Z dwóch punktów widokowych rozciąga się niezwykły widok na Bałtyk. Weźcie ze sobą aparat fotograficzny i uwiecznijcie wyjątkowe momenty, które będziecie mogli wykorzystać przy okazji wyjątkowego konkursu organizowanego przez Kinder Country Polska, którego hasłem jest „Wszędzie pięknie, ale blisko najpiękniej”. Aby wziąć w nim udział należy wyruszyć w plener po najbliższej okolicy i zrobić zdjęcie z batonikiem Kinder Country w swoim ulubionym miejscu. Następnie opublikować zdjęcie w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku oraz dokończyć zdanie „Wszędzie pięknie, ale blisko najpiękniej...” i dodać #KinderCountryPolska. Pamiętaj, że na zdjęciu musi być widoczny batonik! Do wygrania m.in. vouchery na wyjazdy w Polsce, sprzęt rowerowy i zegarki sportowe! Więcej informacji o konkursie znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Port w Mrzeżynie

Port w Mrzeżynie/Shutterstock

Mrzeżyno – mniej znana nadmorska miejscowość

Masz dosyć zgiełku miasta? Wybierz się do Mrzeżyna. To nieduże, spokojne letnisko położone na zachodnim wybrzeżu, 15 kilometrów na zachód od Kołobrzegu. Miłośnicy plażowania znajdą tu czyste, zadbane, szerokie, strzeżone plaże, a zwolennicy aktywnego wypoczynku liczne szlaki turystyczne, rowerowe i kajakowe. Jesteś fanem sportów wodnych? Tamtejsza rzeka Rega oraz jezioro Resko Pomorskie stwarzają idealne warunki do ich uprawiania. Jak woda, to także port. A ten w Mrzeżynie zachwyca kolorowymi kutrami. Z przystani można się wybrać w rejs po morzu stateczkiem wycieczkowym. W porcie cumują również jachty oraz znajduje się wypożyczalnia sprzętu pływającego.

Jezioro Drawsko

Jezioro Drawsko/Shutterstock

Jezioro Drawsko

To drugie najgłębsze jezioro w Polsce jest największym polodowcowym akwenem w Europie. O jego niezwykłej atrakcyjności decyduje znacznie więcej czynników. Wielkość, znaczna rozpiętość, długie, przypominające fiordy zatoki, dwanaście wysp na czele z Bielawą (jedną z największych w Polsce wysp jeziornych). Na niej znajduje się ścieżka przyrodnicza „Wyspa Bielawa” – to specjalnie wytyczona droga dla turystów. Spacerując szlakiem można na własne oczy przekonać się o przepięknych walorach krajobrazowych terenu. Nie zapomnijcie o aparacie. Szmaragdowy kolor wody, piaszczyste plaże i kamienne, podwodne rafy muszą zostać uwiecznione. 

Jezioro Drawsko to także idealne miejsce, aby uprawiać żeglarstwo, kajakarstwo czy windsurfing. Zwolennicy aktywnej formy spędzania czasu nie będą się nudzić. A fanom wędkarstwa napiszemy tylko, że to właśnie w tym jeziorze złowiono – legendarnego już – 28-kilogramowego szczupaka.

Krzywy las

Krzywy Las/Shutterstock

Krzywy las koło Gryfina

Las jak z bajki. Czym się wyróżnia? Jest skupiskiem około stu zdeformowanych sosen, które posadzono najprawdopodobniej w 1934 roku. Tuż nad ziemią pnie skręcają pod kątem i wyginają się szerokim łukiem ku górze. Ten widok bez wątpienia zapiera dech w piersiach. Dlaczego wyglądają tak, a nie inaczej? Żeby poznać odpowiedź na to pytanie, musicie odwiedzić to magiczne miejsce.

Zobacz też:

Bydgoszcz, czyli polska Wenecja i jej okolice

Mazowsze to nie tylko Warszawa. Poznaj nasze propozycje na weekendowy wyjazd

Odkryj Wielkopolskę. Oto miejsca, których nie można zapomnieć


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
74
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0