Finanse i Praca

2020 Rokiem Pielęgniarek. U nas:  pielęgniarska rodzina Romanków. Synowie poszli w ślady mamy

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła 2020 Rokiem Pielęgniarek. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy pielęgniarkę Edytę Romanek oraz jej dwóch synów bliźniaków, którzy kontynuują zawód swojej mamy. Jak się w nim odnajdują?

Rok pielęgniarek i położnych

Światowa Organizacja Zdrowia WHO ogłosiła, że rok 2020 będzie Rokiem Pielęgniarek i Położnych. Ma związek z 200. rocznicą urodzin twórczyni nowoczesnego pielęgniarstwa, Florence Nightingale.

Bardzo nas to cieszy, gdyż będzie to okazja do promocji naszego pięknego i bardzo potrzebnego zawodu. Mamy do zrealizowania bardzo ważny cel: zainteresowanie młodzieży naszym zawodem i zachęcenie jej do studiowania pielęgniarstwa oraz podejmowania pracy w ochronie zdrowia

– przyznała Zofia Małas, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Pielęgniarska rodzina Romanków

W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Edytę Romanek, która od 25 lat jest pielęgniarką oraz jej dwóch synów bliźniaków. Radek i Łukasz kontynuują zawód mamy.

Zawsze chciałam być pielęgniarką. Pamiętam, w przedszkolu, miałam wtedy ok. 6 lat, wychowawczyni pytała nas, kim chcemy być? Odpowiedziałam po cichu, że pielęgniarką

-wspomina Pani Edyta.

Jej synowie zafascynowani opowieściami, jakie mama przynosiła ze szpitala, również postanowili pójść w jej ślady. Choć początkowo Radek myślał o zawodzie prawnika, to ostatecznie zrezygnował i poszedł na pielęgniarstwo.

Jak wspomina Pani Edyta, Łukasz już od czasów gimnazjum przejawiał zainteresowanie tematami medycznymi. W przypadku Radka rodzina była zaskoczona jego decyzją o studiach pielęgniarskich.

Kiedy Radek powiedział, że nie wraca na studia do Krakowa (studiował tam prawo), zapytałam się go, co w takim razie będzie robił w życiu. Odpowiedział, że pielęgniarstwo. W pierwszym momencie nie uwierzyłam. Bałam się, że będzie żałował

Cała rodzina zgodnie przyznaje, że wykonywany zawód daje ogromną satysfakcję, ale też wiąże się z sytuacjami trudnymi.

Zobacz też:

>>>

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

<<<

Co sądzisz o tym artykule?
71
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0