Gorące tematy

201. urodziny Stanisława Moniuszki w Operze Narodowej. Zobacz, jakie atrakcje czekają na wielbicieli kompozytora

Gorące tematy

201. urodziny Stanisława Moniuszki w Operze Narodowej. Zobacz, jakie atrakcje czekają na wielbicieli kompozytora

Wielbiciele talentu Stanisława Moniuszki powinni przygotować się na moc wrażeń. W związku z rocznicą urodzin wybitnego kompozytora Opera Narodowa w Warszawie zorganizowała serię wydarzeń mających upamiętnić wielkiego twórcę. 

201. urodziny Stanisława Moniuszki

Rok 2019 był ustanowiony przez Sejm Rokiem Stanisława Moniuszki. Teraz natomiast Opera Narodowa zaprasza do wspólnego celebrowania 201. rocznicy urodzin słynnego kompozytora. 

W związku z obchodami zaplanowano serię wydarzeń kulturalnych odbywających się w internecie. Za pośrednictwem mediów społecznościowych, strony internetowej Opery Narodowej oraz platformy VOD można posłuchać urodzinowych koncertów, wziąć udział w konkursie lub wirtualnym spacerze.

Urodzinowe koncerty

Na 5 maja, na godzinę 18.00 zaplanowany został występ Olgi Pasiecznik z akompaniamentem Ewy Pobłockiej. W ramach recitalu będzie można wysłuchać najpiękniejszych pieśni Moniuszki. Chwilę później odbędzie się koncert pieśni sakralnych. Wykonają je studenci, absolwenci i pedagodzy Akademii Muzycznej w Gdańsku z towarzyszeniem zrekonstruowanych unikatowych organów barokowych. Występ będzie transmitowany o godz. 20.00 z kościoła św. Jana w Gdańsku.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
65
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0