Sport i fitness

13-letni Polak najmłodszym w historii kierowcą rajdowym z tytułem mistrzowskim

Sport i fitness

13-letni Polak najmłodszym w historii kierowcą rajdowym z tytułem mistrzowskim

W gokartach zaczął się ścigać w wieku 4 lat, a po ukończeniu 13. roku życia został najmłodszym w historii motosportu kierowcą rajdowym z tytułem mistrzowskim. Zobaczcie, jaką drogę do sukcesu musiał przejść Hubert Laskowski. O czym jeszcze marzy?

Hubert Laskowski interesuje się motosportem od dzieciństwa. Jego mama żartuje, że prędkość ma w genach, ponieważ urodził się 2,5 godziny po pierwszych bólach porodowych. Chłopiec zaczął się ścigać już w wieku czterech lat, kiedy rodzice kupili mu gokarta. Załapanie zasad poruszania się pojazdem zajęło mu tylko kilka minut.

Zaczął jeździć i jeździć, coraz szybciej, coraz szybciej. Stwierdziliśmy, że coś z tego będzie.

- powiedział tata Huberta.

Szybko pojawiły się na koncie chłopca sukcesy. W 2014 roku zdobył mistrzostwo Czech, a w 2016 roku został czwartym kierowcą świata w kategorii Parolin Academy.

Występy w rajdach samochodowych

Marzeniem Huberta był jednak udział w rajdach samochodowych. Udało mu się je spełnić w 2018 roku.

Hubert ściga się profesjonalnym samochodem rajdowym, wyposażonym w klatkę bezpieczeństwa, fotele kubełkowe z sześciopunktowymi pasami bezpieczeństwa. Silnik jest o mocy około 200 koni. Takimi samochodami ścigają się również kierowcy w mistrzostwach Europy, czy też mistrzostwach świata

- powiedział Adrian Wronkowski, ojciec chrzestny Huberta.

Hubert niestety nie może startować w Polsce, ponieważ nie ma licencji międzynarodowej i prawa jazdy. Występuje więc tylko na Łotwie, przy czym wymagane są do tego specjalne pozwolenia.

Młody kierowca musi trenować codziennie. Technikę jazdy ćwiczy na symulatorze, a kondycję fizyczną i koordynację ruchową - podczas jazdy na rowerze.


Podziw mistrzów i wsparcie rodziny

Umiejętności i talent chłopca chwali wielu utytułowanych kierowców rajdowych, między innymi Kajetan Kajetanowicz:

Hubert reprezentuje bardzo dobry poziom. Na różnych nawierzchniach potrafi sobie dawać radę, a nie ma prawa jazdy. To jest cudowne.(...) Życzę mu naprawdę wielu sukcesów i będę się całym sercem temu przyglądał

- powiedział.

Wielkimi fanami Huberta są także jego rodzice i młodszy brat. Trzynastolatek bardzo docenia, że wspierają go w realizacji marzeń.

Moja rodzina bardzo mi pomaga i bez nich nie dałbym rady.

- stwierdził Hubert.

My także trzymamy kciuki za rozwój kariery naszego utalentowanego młodego kierowcy.


Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

>>> Zobacz także:


Co sądzisz o tym artykule?
94
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0