Profilaktyka zdrowia

Jak zachęcić młodych ludzi do rejestrowania się w Bazie DKMS?

Profilaktyka zdrowia

Jak zachęcić młodych ludzi do rejestrowania się w Bazie DKMS?

„Biała jak mleko, czerwona jak krew” to film opowiadający, jak młodzi ludzie mierzą się z tematem białaczki. Włoski komedio-dramat na długie tygodnie zagościł w dziesiątce najlepszych filmów we Włoszech i zachęcił wielu Włochów, by zgłosili się do Bazy Dawców Komórek Macierzystych. Teraz film wchodzi na polskie ekrany kin studyjnych. Czy spotka się z takim samym odbiorem i tym samym zwiększy świadomość dawstwa szpiku? Jak jeszcze można zachęcić młodych ludzi do rejestrowania się w bazie DKMS? Z prowadzącymi Dzień Dobry TVN porozmawiała Dorota Wójtowicz-Wielgopolan z Fundacji DKMS i Norbert Rękawek, licealista, który został zarejestrowany, jako 5 milionowy dawca.

Źródło: Dzień Dobry TVN |
Co sądzisz o tym artykule?
49
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
11.06.2020
Rozwaga
W dzisiejszych czasach trzeba zachować szczególną ostrożność w udostępnianiu różnym fundacjom swoich danych o genach. Te bazy danych mogą być wykorzystane nie tylko w szczytnych celach ratowania zdrowia i życia innych ludzi.
Dzisiaj tworzy się broń biologiczna skierowaną do konkretnych grup osób z daną haplogrupą. Poza tym ludzie bogaci zapłacą każde pieniądze za organy dawców o takich samych lub bardzo zbliżonych genach. Handel organami i ludźmi to bardzo intratny proceder i jeśli ktoś myśli, ze współcześnie nie funkcjonuje jest w wielkim błędzie.
Proszę również brać ten aspekt pod uwagę gdy będą Państwo w dobrej wierze przekazywać dane o swoich genach.