Marta Wrońska przygotowała reportaż o niezwykłej przyjaźni między Brianem Howardem i Maciejem Bochnowskim. Ten pierwszy zachorował na białaczkę i potrzebował pomocy, a drugi okazał się jego bliźniakiem genetycznym. Za ten niezwykły materiał reporterka Dzień Dobry TVN otrzymała nagrodę. Co jeszcze wydarzyło się w świecie mediów i show-biznesu?
Choć ta opowieść brzmi iście filmowo, to jednak wydarzyła się naprawdę.
"Zrobiłbym to jeszcze raz".
Dawcą szpiku może zostać każdy w wieku 18–55 lat, pod warunkiem, że jest zdrowy. Lista przeciwwskazań uniemożliwiających zostanie dawcą szpiku została opisana m.in. w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 12 marca 2010 roku. Przedstawiamy historie Kamila Golla, który był biorcą szpiku i Rafała Zemke - dwukrotnego dawcy szpiku.
Z okazji jubileuszu Drużyny Szpiku gwiazdy, które są jej członkami uczestniczyły w sesji zdjęciowej na stadionie w Poznaniu. Jak trafili do fundacji i dlaczego postanowili zostać dawcami? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska spytała o to: Katarzynę Bujakiewicz, Magdalenę Steczkowską, Grzegorza Skawińskiego, Tomasza Zimnocha, Bartka Jędrzejaka, Katarzynę Wilk i Meza. Jak długo działają na rzecz fundacji?
„Biała jak mleko, czerwona jak krew” to film opowiadający, jak młodzi ludzie mierzą się z tematem białaczki. Włoski komedio-dramat na długie tygodnie zagościł w dziesiątce najlepszych filmów we Włoszech i zachęcił wielu Włochów, by zgłosili się do Bazy Dawców Komórek Macierzystych. Teraz film wchodzi na polskie ekrany kin studyjnych. Czy spotka się z takim samym odbiorem i tym samym zwiększy świadomość dawstwa szpiku? Jak jeszcze można zachęcić młodych ludzi do rejestrowania się w bazie DKMS? Z prowadzącymi Dzień Dobry TVN porozmawiała Dorota Wójtowicz-Wielgopolan z Fundacji DKMS i Norbert Rękawek, licealista, który został zarejestrowany, jako 5 milionowy dawca.
Dziennikarka Dzień Dobry, Katarzyna Olubińska, była na piątych urodzinach Fundacji DKMS. Polska jest trzecim krajem na świecie, który ma najwięcej zarejestrowanych dawców szpiku. Zatem jest co świętować! Jakie kraje są przed nami w tym rankingu? Zachęcamy tych, którzy nie posiadają rodzeństwa do "przygarnięcia" bliźniaka genetycznego, a tych którzy już je mają - do powiększenia rodziny!