Materiał promocyjny

Kup porcję frytek i pomóż zbudować kolejny Dom Ronalda McDonalda. "To pomoc w przyjemny sposób"

Jak wesprzeć budowę Domu Ronalda McDonalda?
Aby rodzina mogła być razem
Źródło: Dzień Dobry TVN

Fundacja Ronalda McDonalda działa w Polsce od 2002 roku i wspiera rodziny hospitalizowanych dzieci, m.in. poprzez dwa Domy Ronalda McDonalda, w Krakowie i Warszawie. Teraz potrzebne są środki na zbudowanie kolejnego miejsca pozwalającego małym pacjentom i ich bliskim być razem w trudnych chwilach. Czym są Domy Fundacji Ronalda McDonalda? Jak możesz wesprzeć działania Fundacji? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały: prezeska Fundacji Ronalda McDonalda Katarzyna Rodziewicz, aktorka, przyjaciółka Fundacji Ronalda McDonalda Anna Dereszowska oraz babcia, która skorzystała z pomocy Domu Ronalda McDonalda Hanna Trochimowicz.

Fundacja Ronalda McDonalda

Gdy choruje dziecko, stres i obawy odczuwa zarówno ono, jak i cała rodzina. Szpitalne leczenie może wiązać się z nawet kilkumiesięczną rozłąką z bliskimi. Fundacja Ronalda McDonalda od lat wspiera rodziny w tych trudnych chwilach, oferując im możliwość bycia razem.

"Aby rodziny mogły być razem" – to właśnie misja Fundacji, której głównym celem jest wsparcie rodzin hospitalizowanych dzieci. Ta misja realizowana jest m.in. przez m.in. przez Domy Ronalda McDonalda.

Domy Ronalda McDonalda

W Polsce Domy Ronalda McDonalda powstały przy największych szpitalach w Warszawie oraz w Krakowie. Te dwa miejsca dają rodzinom namiastkę normalności podczas pobytu dziecka w szpitalu. Umożliwiają bycie razem, nawet z dala od rodzinnego domu. Rodzina chorującej pociechy ma możliwość bezpłatnego i komfortowego zamieszkania w sąsiedztwie szpitala.

Rodzice mogą wykonywać tam codzienne czynności, które nie zawsze są możliwe w szpitalnych warunkach np. pranie ubrań, przygotowywanie i spożywanie posiłków czy komfortowy sen. Jakie są kryteria dla rodzin? Odległość zamieszkania od szpitala wynosząca powyżej 50 km oraz opinie lekarzy dotyczące długości leczenia, procesu hospitalizacji.

Średni czas pobytu w Domu Ronalda McDonalda to 25 dni, jednak najdłuższy pobyt trwał 575 dni. Oba Domy, w Warszawie i Krakowie, zapewniły do tej pory 117 000 noclegów dla 1300 rodzin małych pacjentów. Jak widać, pomoc jest wciąż potrzebna, a Fundacja Ronalda McDonalda chcę sukcesywnie rozwijać swoje działania, by móc zapewnić jej jak najwięcej.

W domu Ronalda McDonalda mieszka aktualnie Hanna Trochimowicz, by być blisko hospitalizowanego wnuczka Mikołaja.

- Jesteśmy tutaj rok ze względu na chorobę Mikołaja, mojego najmłodszego wnuczka. Córka pojechała z dzieckiem do lekarza i niestety okazało się, że musi trafić do szpitala. Szpital powiatowy szybko przewiózł Mikołaja do Warszawy. Inne środowisko, inne miejsce, choroba dziecka, to wszystko zawarzyło na naszej rodzinie. Córka sama opiekuje się tu dzieckiem, zięć dojeżdża, a jest jeszcze Oliwierek. Zaczęliśmy szukać mieszkania, ale córka będąc w szpitalu dowiedziała się od innej pacjentki, że można zamieszkać tutaj, w domu Ronalda McDonalda – tłumaczyła w Dzień Dobry TVN.

Jak wesprzeć budowę Domu Ronalda McDonalda?

Ty również możesz pomóc w realizacji misji Fundacji i to na wiele sposób. Jednym z nich jest wsparcie obchodzonej na całym świecie corocznej akcji McDonald’s McHappy. Wystarczy, że podczas weekendów 7-8 oraz 14-15 grudnia kupisz frytki (kupionych a la carte, jak i w zestawach) w restauracji McDonald’s. W czasie tej akcji 1 zł z każdej porcji zostanie przekazana na rzecz Fundacji.

- Pomóc można w bardzo przyjemny sposób. W najbliższych dwóch weekendach grudnia restauracja McDonald organizuje tę akcję na całym świecie, a w Polsce po raz drugi – zaznaczyła Anna Dereszowska.

W tym roku, tak jak w poprzednim, zbiórka McHappy Day ma na celu zebranie funduszy na budowę trzeciego już Domu Ronalda McDonalda. Powstanie on przy Instytucie "Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka" – jednym z największych szpitali pediatrycznych Polsce, leczącym dzieci z całego kraju. Dom ma już fundamenty, jednak wciąż pilnie potrzebne są środki, by dokończyć budowę i tym samym odmienić codzienność kolejnych, potrzebujących wsparcia rodzin hospitalizowanych dzieci.

- Budujemy trzeci dom, […] a PCZD to miejsce na mapie, które dla większości rodziców w Polsce jest takie łatwo identyfikowalne – podsumowała Katarzyna Rodziewicz.

Zobacz także:

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości