Zdrowie

"Aby rodzina mogła być razem". Domy Ronalda McDonalda pomagają całym rodzinom hospitalizowanych dzieci

Zdrowie

Autor:
Adrianna
Kowalczyk
Ciepły kąt dla rodziców małych pacjentów
Dzień Dobry TVNCiepły kąt dla rodziców małych pacjentów

Choroba dziecka to trudny moment dla każdego rodzica. Kiedy konieczne okazuje się leczenie szpitalne, ponad wszystko ważna staje się obecność przy maluchu, a nie zawsze jest to łatwe. Jeśli szpital, do którego trafia dziecko, znajduje się daleko od miejsca zamieszkania, to opieka nad nim staje się nie tylko trudna, ale także,  przez wysokie koszty związane z noclegami, często niemożliwa. Czy jest na to sposób?

Domy Ronalda McDonalda – wyjątkowe miejsca w najbliższym sąsiedztwie szpitali

Domy Ronalda McDonalda to bezpłatne, komfortowe miejsca dla rodzin hospitalizowanych dzieci. Dzięki nim, rodzice mieszkający daleko od szpitala, mogą być razem z dzieckiem. W Domu czeka pokój, w którym mogą odpocząć i przestrzeń wspólna, by wykonać codzienne czynności, jak we własnym domu. Domowa kuchnia, jadalnia, pralnia czy biblioteka są większe, bo służą wielu rodzinom równocześnie, ale są dokładnie na miarę rodzinnych potrzeb.

- Osobiście doświadczyłem choroby dziecka, więc wiem, jak ważnym jest, by rodzic był wtedy blisko swojego malucha. Najważniejsze by być w tym czasie razem i wzajemnie się wspierać. Domy Ronalda McDonalda, ten w Krakowie czy Warszawie, to wszystko umożliwiają i zapewniają rodzicom dzieci przebywających w szpitalu możliwość wykonywania codziennych czynności, które w czasie choroby dziecka stają się dużym wyzwaniem – tłumaczył w programie Dzień Dobry TVN Rafał Maślak.

Jak wspomóc Fundację Ronalda McDonalda?

Wiele rodzin hospitalizowanych dzieci korzysta z pomocy Domów Fundacji. Nic dziwnego, Domy Ronalda McDonalda to dla nich szansa na to, żeby przez cały okres pobytu w szpitalu, rodzina mogła być razem.

Takie miejsca są po prostu potrzebne. Chcę dołożyć swoją cegiełkę do tego, by mogły się rozwijać, by takich Domów mogło być coraz więcej. A pomaganie w tym przypadku jest przecież bardzo proste, teraz wystarczy paczka frytek by pomóc. A cel jest szczytny! Każdy rodzić, który doświadczył pobytu dziecka w szpitalu to potwierdzi 

- Szczegółowe informacje, jak pomóc Domom, jak zaangażować się w misję Fundacji, znajdują się na naszej stronie www.frm.org.pl oraz w restauracjach McDonald’s® – dodaje Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda. Na świecie, przy największych szpitalach dziecięcych działają 384 Domy, w każdym są dziś polskie rodziny. Domy zmieniają rzeczywistość szpitali i są bardzo potrzebne!

Zobacz także:

Autor:Adrianna Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości