Tak smakuje dziękuję

Jak zaoszczędzić miejsce w szafkach? Postaw na inteligentny koncept naczyń

Tak smakuje dziękuję

Inteligentny koncept naczyń

Kuchnia i wszelkie jej zakamarki mają za zadanie przede wszystkim umożliwiać sprawne i wygodne przygotowywanie posiłków. Wiele osób ceni sobie rozwiązania, które pozwalają na optymalizację przestrzeni i lepsze jej wykorzystanie. Jednym z nich jest inteligentny koncept naczyń. Na czym polega?

Kiedy do przedmiotów dodajemy przymiotnik „inteligentny” oczekujemy od nich właściwości, które ułatwiają różne czynności, wykonywane przez nas w codziennym życiu. Nie inaczej jest w przypadku inteligentnego konceptu naczyń Ingenio. Za jego opracowaniem i wypuszczeniem na świat stoi marka Tefal.

Więcej miejsca – maksimum możliwości

Przy wyborze naczyń i akcesoriów kuchennych warto zwrócić uwagę nie tylko na ich względy estetyczne czy cenę, ale również na trwałość, jakość wykonania i funkcjonalność. Ingenio jest rozbudowanym, wielozadaniowym konceptem garnków i patelni. Zaprojektowane zostały tak, aby można było w nich gotować, smażyć, a nawet piec i serwować potrawy.

Z kolei dopasowane, hermetyczne pokrywki umożliwiają kolejną bardzo wygodną opcję - po wystygnięciu jedzenia, można szczelnie zamknąć naczynia i wstawić je do lodówki. Jedzenie dłużej zachowa świeżość i nie ma konieczności przekładania go do dodatkowych pojemników. Później wystarczy wyjąć je z lodówki, podgrzać i podać – również w tym samym, nie tylko funkcjonalnym, ale też estetycznym garnku czy patelni.

Wszystkie naczynia wyposażone są w system odłączanej rączki. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej jest przechowywać je w kuchennych szafkach. Cała kolekcja została zaprojektowana tak, by poszczególne jej elementy idealnie się ze sobą komponowały w kuchennej przestrzeni – jeden element mieści się w drugim. W ten sposób zwalniają nawet 50% miejsca potrzebnego do ich przechowywania, gdyby rączki były przymocowane na stałe.

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest wygodniejsze i bezpieczniejsze wyciąganie gorącego jedzenia z piekarnika. Dołączana do naczynia rączka nie towarzyszy procesowi pieczenia wewnątrz piekarnika, a więc się nie nagrzewa. Po upieczeniu wystarczy wyjąć naczynie za pomocą odłączanego uchwytu, który wytrzyma obciążenie sięgające nawet 10 kg.

Dzięki odłączanej rączce oszczędzamy również miejsce w zmywarce.

Gotowanie wygodniejsze niż kiedykolwiek

To jeszcze nie wszystkie właściwości naczyń Tefal Ingenio. Warto wspomnieć, że pokryte tytanową powłoką garnki i patelnie zatrzymują temperaturę przygotowywanych dań na dłużej. Posiadają również wskaźnik Thermo-signal®, który ma za zadnie pokazywać nam temperaturę idealną do rozpoczęcia gotowania. Są to więc kuchenne akcesoria, które nie tylko ułatwiają przechowywanie czy serwowanie, ale również samo przygotowywanie posiłków. Choć tak wiele „potrafią”, same nie są specjalnie wymagające. Można je myć w zmywarce i używać na wszystkich rodzajach kuchenek. Od gazowych, elektrycznych i indukcyjnych po ceramiczne i halogenowe. Garnków i patelni Ingenio można również używać w piekarniku.

Inteligentny koncept naczyń Tefal Ingenio można zobaczyć „w akcji” w wyjątkowym, kulinarnym programie „Tak smakuje dziękuję”, w którym kucharzami są dzieci. Nazwa nie jest przypadkowa – uczestnicy programu będą przygotowywać pyszne dania w ramach wdzięczności dla bliskich im osób. Partnerem programu jest marka Tefal.

Pierwszy odcinek programu już 8 maja o godzinie 17:30 w stacji TVN, Food Network i na Player.pl (od 17 maja, o godzinie 21:45).

Inteligentny koncept naczyń od Tefal
Inteligentny koncept naczyń Źródło: mat. prasowe

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości