Czy warzywa z importu zawierają szkodliwe substancje?
Ma na swoim koncie najważniejsze muzyczne wyróżnienia i fanów na całym świecie.
Matthew McConaughey i Woody Harrelson to aktorzy, których kinomanom nie trzeba przedstawiać. Panowie są bliskimi przyjaciółmi i nie jest wykluczone, że również braćmi.
Czy ich wynik jest wiarygodny?
Sprawdź, na czym polega.
Cypr wprowadza nowe zasady wjazdu do kraju od 1 czerwca. Nie będzie wymagane od podróżujących wypełnianie formularza lokalizacyjnego, przedstawienia certyfikatu ani wyniku testu. Co jeszcze się zmieniło? Kogo dotyczą regulacje?
"Nie możemy powiedzieć, że pokonaliśmy wirusa".
Od pewnego czasu testy pozwalające wykryć koronawirusa są powszechnie dostępne. Zestawy do samodzielnego badania można kupić nie tylko w aptekach, ale także w popularnych dyskontach. Z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej osób. Jak wykonać taki test, aby jego wynik był najbardziej miarodajny?
Testy na COVID do samodzielnego wykonania cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. W styczniu padł rekord - Polacy kupili w aptekach najwięcej testów od początku pandemii. Nabywają je także w marketach takich sieci jak Biedronka, Lidl czy Aldi. W jakich są cenach?
Uniwersytet Oxfordzki podzielił się niedawno wynikami badań dotyczących nowego testu, za pomocą którego z próbki krwi można określić, czy u pacjenta z niespecyficznymi objawami rozwija się nowotwór i czy dał on przerzuty. Czy badanie jest dostępne dla każdego?
Zima to ostatni moment, żeby pomyśleć o odczulaniu. Alergia, która powoduje m.in. nieżyt nosa, łzawienie, bóle głowy i wiele innych nieprzyjemnych skutków, potrafi utrudnić życie pacjentowi. Jednak w Polsce wciąż niewielu pacjentów korzysta z "odczuleniowej szczepionki". Jaką ma zaletę, kiedy można ją wykonać i na czym polega? O tym opowiedział nam dr Piotr Dąbrowiecki, alergolog.
Osoby, które zamierzają przyjechać do Wielkiej Brytanii będą musiały wykonać testy na koronawirusa. Władze tego kraju chcą w ten sposób uniknąć rozprzestrzeniania się wariantu Omikron
Paszport covidowy ma ułatwiać podróżowanie w czasie pandemii. Jednak nie wszystkim. Komisja Europejska nie uznaje bowiem za ozdrowieńców osób, którym zdiagnozowano zakażenie COVID-19 na podstawie testu antygenowego. A właśnie taki jest najbardziej popularny w wielu krajach, także w Polsce. Co to oznacza
Geny decydują nie tylko o kolorze włosów czy ewentualnych problemach zdrowotnych. Zapisane w nich informacje mówią bardzo dużo o naszym pochodzeniu. Dzięki odpowiednim testom możemy odkryć np. skąd pochodzili nasi przodkowie i z kim możemy być spokrewnieni. Gdzie i jak wykonuje się takie badania? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Karoliną Szlęzak, genealogiem.
Testujmy - upominało WHO od samego początku pandemii. Dziś wiemy, jak bardzo ważne jest takie działanie w walce z COVID-19. Im więcej, tym lepiej - aby sprostać temu wyzwaniu, potrzebujemy między innymi punktów takich, jak ten w Gdyni, do którego osoby z podejrzeniem zakażenia mogą szybko podjechać autem i bez wychodzenia z niego mieć wykonany test. Zapominamy jednak, że po drugiej stronie też kryją się ludzie. Lekarze, studenci i wolontariusze codziennie narażają swoje życie, by ratować innych.
W Polsce trwa stan pandemii wprowadzony z powodu zagrożenia koronawirusem. Ciągle pojawiają się wątpliwości w związku ze szczepionkami, ryzykiem zakażenia i kwarantanną. Jedna z naszych widzek zastanawia się, do kiedy zarażają osoby chore na COVID-19. Dr Paweł Grzesiowski rozwiewa wszelkie wątpliwości.
Liczba zarażonych koronawirusem stale rośnie, co wzbudza niepokój. Coraz więcej osób ma dodatni wynik testu. Jak się wtedy zachować? Które testy są najlepsze? Jak uzyskać skierowanie bez wizyty u lekarza? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dr Paweł Doczekalski, lekarz POZ.
Ze względu na pandemię koronawirusa na polskiej granicy nieustannie obowiązują obostrzenia związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby. Z kwarantanny nie są już zwolnieni Polacy i obywatele państw UE. A jak sprawa wygląda w przypadku dzieci?
Najlepszym sposobem na wykrycie zakażenia koronawirusem SARs-CoV-2 jest wykonanie testu PCR. Czy takie badanie można wykonać u każdego? Czy wiek może być przeszkodą? Na to pytanie w Dzień Dobry TVN odpowiedział dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do sp. COVID-19.
- Obecnie 7-dniowa krocząca średnia to około 22-22,5 tysiąca dziennie, a więc sytuacja nadal jest bardzo, bardzo poważna - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji prasowej. Jak zatem powinniśmy walczyć z pandemią? Kogo poddawać testom na obecność koronowirusa? Z tymi pytaniami zmierzył się prof. Krzysztof Pyrć, członek zespołu doradczego PAN ds. COVID-19.
Obecnie na świecie testowanych jest na ludziach 11 szczepionek przeciwko koronawirusowi. W czerwcu 2020 roku liczba ta wzrośnie, ponieważ swój produkt zamierza testować firma CureVac. Zatwierdzenie szczepionki, przy sprzyjających warunkach, może nastąpić w połowie 2021 r.
W USA w stanie Utah wystartowała pierwsza polska misja analogowa na Marsa. Oznacza to, że naukowcy przeprowadzają testy na pustyni, która geologicznie zbliżona jest do warunków na Marsie. Co dokładnie sprawdzają? Jak wygląda ich praca? W Dzień Dobry TVN psycholog, wynalazca prysznica mgłowego i organizator misji Jakub Falaciński odpowiedział na pytanie czy kolonizacja Marsa jest blisko?